2 Malzemeyle Doğal Deodorant Yapabilirsiniz


6
6 shares, 6 points

Günlük hayatta en çok kullandığımız kurtarıcılar deodorantlardır. Günün koşturmacasında vücudumuzda oluşan kötü kokuları ancak bu deodorantlarla giderebiliyoruz

2 Malzemeyle Doğal Deodorant Yapabilirsiniz


Günlük hayatta en çok kullandığımız kurtarıcılar deodorantlardır. Günün koşturmacasında vücudumuzda oluşan kötü kokuları ancak bu deodorantlarla giderebiliyoruz. Dışardan satın alınan deodorantların içinde kimyasal madde olduğunu hepimiz biliyoruz. Ve artık buna bir dur demeye karar verdik! Kimyasal madde içermeyen doğal, kokulu deodorantımızı kendimiz yapıyoruz. Hazır mısınız? Haydi o zaman başlayalım.

Nane Kokulu Doğal Deodorant Yapımı

* Taze Nane ( 3 yemek kaşığı )
* Elma sirkesi ( 2 yemek kaşığı )

Nasıl Yapıyoruz ?

Taze nane yapraklarını ince ince kıyın ve bir kaba koyun. ( Dilerseniz robottan da geçirebilirsiniz. ) Elma sirkesini ince ince kıydığınız nanelerin üzerine ilave edin ve iyice karıştırın. Bu karışımı cam bir kavanoza koyun ve ağzını iyice kapatın. Nanenin keskin kokususunun ortaya çıkabilmesi için 1 hafta beklemeniz gerekiyor.  Her gün deodorantı çalkalayın ve açın. Bu şekilde 7 gün devam ettikten sonra nane kokulu deodorantınız hazır olacaktır.

Güle güle kullanın. ????

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

736
6 paylaşım, 6 points