5 Adımda Cilt Bakımınızı Kendiniz Yapın


7
7 shares, 7 points

Yüzünüzde makyaj olsun ve ya olmasın yüzünüzü ve boynunuzu cildinize uygun bir temizleyiciyle temizleyin. Yüzünüzün temiz olması önemli. Yüzünüzü temizlemeden önce nemlendirin. Sonra temizleyiciyi yüzünüze nokta

5 Adımda Cilt Bakımınızı Kendiniz Yapın


Cilt bakımınızı  güzellik merkezlerine gitmeden 5 adımda kendiniz  yapabilirsiniz.  Nasıl mı ?

1. Adım : Cildinizi Temizleyin.
Yüzünüzde makyaj olsun ve ya olmasın yüzünüzü ve boynunuzu cildinize uygun bir temizleyiciyle temizleyin. Yüzünüzün temiz olması önemli. Yüzünüzü temizlemeden önce nemlendirin. Sonra temizleyiciyi yüzünüze nokta nokta azar azar sürün. Daireler halinde masaj yaparak yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Daha sonra ılık suya batırdığınız havlu ile yüzünüzü ve boynunuzu durulayın.

2. Adım : Peeling
Cildinize uygun bir peelingi dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Ilık bir havlu ile yüzünüzü iyice silin.

3. Adım : Yüzünüze Buhar Uygulayın.
Bunun 2 yöntemi var. İlk yöntem bir tencereye yada demliğe bir miktar su koyup kaynatın.Kaynayan suyu 10 dk kadar bekletin. 10 dk sonra yüzünüze en az 25-30 cm uzaklıkta duracak şekilde önünüze koyun ve başınızı örtecek şekilde kullanabileceğiniz herhangi bir örtü alıp başınızın üzerine örtün. gözlerinizi kapatın ve yaklaşık 10 dakika boyunca derin derin nefes alıp verin. Bu örtü herhangi uzun bir havlu, yazma vs. olabilir.
Bir diğer yöntem : Bir kabı ılık su ile doldurun, havluyu bu suyun içerisine batırın ve yüzünüze bastırın. Bu işlemi 2-3 defa tekrarlayın. Ancak suyun sıcaklığına dikkat edin. Asla sıcak su kullanmayın.Çünkü aksi takdirde yüzünüzü yakabilirsiniz.

4. Adım : Maske Uygulayın.
Maskesiz olmazdı zaten dediğinizi duyar gibiyim. Evet tabi ki maskesiz olmaz. ???? Cilt tipinize uygun satın aldığınız ya da evde hazırladığınız bir maskeyi yüzünüze uygulayın. (uygulayacağınız maskenin kullanım talimatlarını dikkate alın.)

5. Adım : Nemlendirici
Cilt yapınıza uygun bir nemlendirici seçin ve Ürünü yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 20 dk bekledikten sonra durulayın.

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

374
7 paylaşım, 7 points