Bitter Çikolatanın Sağlığınıza 7 Faydası


6
6 shares, 6 points

Bundan sonra çikolata yediğinizde pişmanlık hissetmenize gerek yok. Çünkü bilim adamları, çikolata severlerin yüzünü güldürecek birçok araştırma yapmış ve bitter çikolatanın sağlığımıza yararlarını keşfetmiş.

Bitter Çikolatanın Sağlığınıza 7 Faydası


Bitter Çikolatanın Sağlığınıza 7 Faydası
Bundan sonra çikolata yediğinizde pişmanlık hissetmenize gerek yok. Çünkü bilim adamları, çikolata severlerin yüzünü güldürecek birçok araştırma yapmış ve bitter çikolatanın sağlığımıza yararlarını keşfetmiş. Siz yine de bilinçli bir tüketici olun ve koca bir paketi bir oturuşta bitirmeyin…
Kalbinize İyi Gelir
Yapılan çalışmalar sonucunda bitter çikolatanın kardiyo metabolik rahatsızlıkları önlediği görülmektedir. Yani bir miktar bitter çikolata tüketmek bizi kalp krizinden ve diyabetten koruyabilir.
Cildinizin Sağlıklı ve Parlak Görünmesine Yardımcı Olur
Cildinizin daha parlak görünmesini sağlamak için yapılan çikolata maskelerinden bahsetmiyoruz elbette. Bitter çikolata yiyerek hem mutluluğunuza mutluluk katabilir hem de içinde bulundurduğu antioksidanlarla cildinizin UV ışınlarından korunmasına ve daha genç görünmesine yardımcı olabilirsiniz.
Magnezyum Açısından Zengin
Kakao magnezyum açısından en zengin bitkilerden biridir. 100 gr bitter çikolata ile (%70- 85 kakao oranı) günlük magnezyum ihtiyacınızın %58’ini karşılayabilirsiniz.
Beyin Gücünüzü Arttırır
Uzmanlara göre, bitter çikolata beynimize giden kan akışını arttırmakta. Ayrıca Johns Hopkins Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalara göre bitter çikolata sinir hücrelerinin korunmasına da yardımcı olmaktadır.
Kan Şekerini Dengeler
Çikolatanın mutluluk hormonlarını harekete geçirdiğini artık bilmeyen yoktur. Hepimizin ezbere bildiği gibi çikolata serotonin hormonu salgılatır.
Kan Şekerini Dengeler
Uzmanlar, bitter çikolatanın kan akışını hızlandırarak diyabete karşı koruyucu etkisi olduğunu savunuyorlar.
Kan Şekerini Dengeler
Çikolata yiyerek zayıflamak! Düşüncesi bile insana 2 kat mutluluk vermeye yetiyor. Nörolog Will Clover yaptığı araştırmalar sonucunda, yemekten 20 dakika önce tüketilen bir parça bitter çikolatanın beynimize tokluk sinyalleri gönderdiğini ve böylece daha az yemek yememize sebep olduğunu söylüyor.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

308
6 paylaşım, 6 points