Boynunu Hiç Bükmesin: Sulamasından Saksı Değişimine Orkide Bakımı


8
8 shares, 8 points

Boynunu Hiç Bükmesin: Sulamasından Saksı Değişimine Orkide Bakımı

Boynunu Hiç Bükmesin: Sulamasından Saksı Değişimine Orkide Bakımı


Belki kocaman bahçelerimiz, balkonlarımız yok fakat sevimli saksılarımız, renk renk çiçeklerimiz var bizim!

Bazı vakit pencere önünde, bazı zaman mutfak camında veyahut balkon pervazında büyüttüğümüz güzeller güzeli nebatlarımızın de bakıma ihtiyacı var tabii.

Söz konusu bir de orkideyse daha da dikkatli olmakta, ona ayrı bir hassas davranmakta yarar var. Gözünüzü üstünden ayırdığınız tek bir günde dahi çiçeğini döküp boş bir çubuğa dönüşen o orkidelerin bakımıyla alakalı tüm bilmeniz gerekenleri anlatıyor, orkidelerimizin ömrüne ömür katalım diyoruz.

Şayet siz de bu püf noktaları, dikkat faktörüz şart olan konuları öğrenmek isterseniz hemen orkide bakımı nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir anlatmaya başlayalım.

Nedir, ne değildir: Orkide nedir?

Salepgiller familyasından olan orkide, aslında dünya üzerinde 22 binden fazla türü bulunduğu söylenen bir nebat. Fakat tabii ki biz onu daha çok süs nebatı olarak görmeye, haydi bilemediniz mutfaklarımızda sıkça kullanmaya alışık olduğumuz salep hasebiyle bilmeye alışığız. Biz bugün çok senelik otsu bir nebat olarak tanımlanan orkidenin süs nebatı olarak değerlendirilmesiyle alakalı konuşacağız.

Şayet siz de hanenizde en az bir orkide yetiştiriliyorsanız bir an önce onun bakımıyla alakalı bilmeniz gerekenleri öğrenmelisiniz diyor ve bu pek hassas, pek nadide ve değerli bitkinin bakımı nasıl yapılır, anlatmaya başlıyoruz.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

979
8 paylaşım, 8 points