Çabuk Yağlanan Saçlar İçin 5 Öneri


2
2 shares, 2 points

Çabuk yağlanan saçlar saç modelinizin çabuk bozulmasına, saçın kirli ve sönük gözükmesine neden olur.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin 5 Öneri


Çabuk yağlanan saçlar saç modelinizin çabuk bozulmasına, saçın kirli ve sönük gözükmesine neden olur. Bu önerileri uygulayarak yağlı saçların neden olduğu problemleri en aza indirmek mümkün.

Çok fazla dokunma

Saçları çok sık taramak ve ellemek çabuk yağlanan saçların başlıca sebeplerinden bir tanesi. Saçlarınla oynadığında ellerinde bulunan ter, yağ ve kirler saçlarının yağlanmasına yol açar. Sık taramak da yağ üretimini artırır.

Sıcak su kullanma

Sıcak su saç derisini kurutarak fazla yağ üretimine sebep olur. Bu nedenle saçlarını yıkadığın suyun sıcak olmamasına dikkat et. Soğuk su kullanamıyorsan ılık su tercih et.

Kremli şampuanlardan uzak dur

Doğru şampuanı seçmek her saç tipi için çok önemli. Yağlı saçlara sahip kişiler de saçlarının çabuk yağlanmaması için kremli şampuanlardan kaçınmalı. Aynı zamanda saçlarını iyi durulamaya da dikkat etmelisin. İyi durulanmayan saç da çabuk yağlanır. Haftada 1-2 kez kepeğe karşı şampuan kullan.

Saçlarını çok sık düzleştirme

Düz saçlar kafaya yapışık durduğu için çabuk yağlanır. Isı da yağ üretimini artırır. Bu yüzden her banyodan sonra saçını düzleştirme alışkanlığından vazgeç. Fön makinesini de uzun süre kullanma.

Beslenmene dikkat et

Aşırı yağ üretimine neden olan, cildini yağlandıracak yiyeceklerden uzak dur. Yağlı bir cilt yağlı saçlar demektir. Saçları çabuk yağlanan kişiler özellikle fast food tüketmekten kaçınmalı.

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

203
2 paylaşım, 2 points