Çay ağacı yağı ve faydaları Nelerdir?


4
4 shares, 4 points

Çay ağacı yağı ve faydaları Nelerdir? Egzemaya çaremi

Çay ağacı yağı ve faydaları Nelerdir?Çay Ağacı Yağı Melaleuca olarak da bilinen daha önceki bir şifalı nebat türevidir. Avustralya yerli bitkisi Melaleuca Alternifolia’dan türetilmiştir. Panchsheel Park’taki Max Multi Özel Merkezi Dr. Ranjan Upadhaya, “Antienflamatuar, antiseptik, anti-mikrobik ve besleyici özelliklerinden dolayı çeşitli cilt şartlarını rehabilitasyon etmek için kullanılabilir” diyor
Dermatolog Dr. Deepali Bhardwaj, “Yağlılık ile mücadele için mükemmel ve rutin yüz yıkamalarında ve hem de banyo yaparken de kullanılabilir, yalnızca bir kova suya birkaç damla ilave edin ve bitirin!”
İşte çay ağacı yağı 8 muhteşem avantajı
1. Parlayan Cildi teşvik eder
Bhardwaj, “Çay ağacı yağı sert değildir ve aşırı kuruluk, cildin soyulması veya rastgele bir kızarıklığa kapı aralamaz, sizi her vakit istediğin parlayan, mükemmel cilt ile bırakacaktır” diyor Delhi’nin önde gelen güzellik uzmanı Dr. Bhardwaj.
2.Sivilceleri Önler
“Çay ağacı yağı iltihaplı sivilce tedavisinde sadece yüz değil sırt, kol ve göğüste de tesirli yollardan biri olarak kabul edilir. Çay ağacı yağı, sivilceye kapı aralayan bakterileri öldüren anti-mikrobik özellikler içeriyor “diyor Dr. Reema Arora. Zehirli maddeleri uzaklaştırmak ve tıkanmayı önlemek için gözeneklerin derinliklerine nüfuz eder. Bu arada irini azaltır ve yara izlerini hafifletir. Çay ağacı yağı nemlendirir ve cildin natürel yağ balansını geri kazandırır.
Emare: Birkaç damla çay ağacı yağı, iki çay kaşığı çiğ organik bal ile karıştırıp pamuklu bir bezle sivilceye uygulayabilir ve daha sonra su ile durulayabilirsiniz .
3. Kesikleri, Enfeksiyonlar ve İzleri İyileştirir
British Medical Journal’da yayınlanan bir araştırmaya göre , çay ağacı yağı güçlü bir dezenfektandır ve zehirli ve nazik değildir. 1923 seneninde Dr. Penfold, çay ağacı yaginin, o andaki ananesel antiseptikten daha iyileşme enfeksiyonlarında on iki kat daha tesirli oldugunu buldu. Bu yüzden, çay ağacı yağı, 1930 ve 1940'larda Avustralya İkinci Dünya Savaşı askerleri için yaygınlaşan antiseptik olarak yaygınlaştı. “Yanıkların iyileşmesi ve yara müsaadesi azaltmak için çay ağacı yağı ve balından oluşan bir karışım kullanabilirsiniz. Gerçekten tesirli “diyor Fortis Hastanesi Dr. Ahuja.
4. Cilt Kanseri ile Savaşır
Yayınlanan bir araştırmaya göre Dermatolojik Bilimler Mecmuası , çay ağacı yağı mücadele kabiliyetine sahiptir kanser . Kanserli tümörleri azaltmada hızlı bir tesire sahiptir.
5. Sedef ve Egzama
Çay ağacı yağı cilt her türlü deşarj olma yardımcı olabilir inflamasyon . Egzamayı natürel olarak rehabilitasyon etmek ve hem de sedef hastalığını azaltmak için kullanılabilir. Dr. Ranjan “, yalnızca bir çay kaşığı ile çay ağacı yağı, beş damla karıştırın gerekir tahriş kurtulmak için diyor hindistan cevizi yağı en iyi sonuçları ele geçirmek için.”
 
6. Saç
Güzünü Düşürür Dr. Arora, “Çay ağacı yağı sıhhatli, kuvvetli saçların teşvik edilmesine yardımcı olur” diyor . Çay ağacı yağı, saç dökülmesini önleyebilir veya rehabilitasyon edebilir. Yapmanız şart olan tek şey, hindistan cevizi, zeytinyağı veya jojoba gibi bir taşıyıcıya yağ ilave edin ve kafa cildinize uygulayın . “
7. Saçları temizler
“ Çay ağacı yağı tıkanmış folikülleri açmaya yardımcı olur ve bir temizleyici ve saç kremi gibi davranır. Kuru kafa cildini yatıştırmaya ve hatta biti tedavi etme becerinine sahiptir. Hindistan cevizi yağı ve birkaç damla lavanta esansiyel yağı ile karıştırın “diyor Dr. Upadhaya.
8. Kepekten kurtarır
, “Çay ağacı yağı güçlü bir antiseptiktirtir. Yararları ele geçirmek için normal şampuanınızla karıştırın. “
 
Not: Her zaman% 100 saf çay ağacı yağı arayın ve şişenin yaftanında (Melaleuca alternifolia) doğru tür isiminin belirtildiğinden emin olun. Işık, ısı, havaya maruz kalma ve nem, uçucu yağların stabilitesini etkileyebileceğinden, çay ağacı yağı karanlık, serin ve kuru şartlarda (tercihen bir cam kutu içinde) gizleyin.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

360
4 paylaşım, 4 points