Cildinize Güzellik Katacak 7 Püf Noktası


7
7 shares, 7 points

Her kadın güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister ve bunun için birbirinden farklı yöntemler dener. Fakat bakımlı ve güzel olmak için ille de pahalı ürünler gerekmiyor.

Cildinize Güzellik Katacak 7 Püf Noktası


Her kadın güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister ve bunun için birbirinden farklı yöntemler dener. Fakat bakımlı ve güzel olmak için ille de pahalı ürünler gerekmiyor.

İşte güzelleşmenin en pratik yolları…

1. BOL SU İÇİN

Bol su içmenin, cildi içeriden nemlendirdiği bir gerçek. Sağlık açısından bir engel yoksa günde 2 litre su içilmesinde fayda var. Ancak çay ve kahve yerine su içilmeli. Çünkü çay ve kahve gibi içecekler idrar yaptırıcı etkiye sahiptir dolayısıyla olan suyun da kaybına neden olurlar.

 

2. YAZ-KIŞ KORUYUCU KULLANIN

Lekelerden ve yaşlanmadan korunmak için güneş koruyucusu sadece yazın değil kışın da kullanılmalıdır. Güneşin zararlarından cildi koruyan, güneş kaynaklı cilt yaşlanmasını önleyen ve cilde ışıltı kazandıran, her cilt tipine uygun Yves Rocher 50 Koruma Faktörlü Yaşlanma Karşıtı Koruyucu Yüz Kremini kullanabilirsiniz. Böylece cildinizi gün boyu etkili bir şekilde koruyabilir ve yaşlanmaya karşı da önleminizi alabilirsiniz.

 

3. SAĞLIKLI BESLENİN

Sebze ve meyve gibi vitamini zengin besinler tüketilmelisiniz. Yeterli şekilde alamıyorsanız o halde dışarıdan vitamin takviyesi alabilirsiniz. Bu amaçla Biotin, C ve E vitaminleri ve çinkonun önemi büyüktür.

4. CİLDİNİZİ SIK SIK TEMİZLEYİN

Yağlanma akne oluşumuna ve mikrop üremesine zemin hazırlar. Bu nedenle yağlı ya da karma cildiniz varsa sık yıkamalısınız. Sabunla yıkamanız şart değil fakat özellikle sabun kullanmak istiyorsanız da antiseptik ve doğal olan sabunları tercih etmelisiniz.

 

5. GÜZELLİK UYKUSUNU İHMAL ETMEYİN

Kaliteli ve düzenli bir uyku enerji sağlar ve ruh halinizi güzelleştirir. Ayrıca göz altı torbası ve göz altı morluklarının oluşumunu engeller. Cildiniz daha genç görünür.

6. SİGARADAN UZAK DURUN

Çay ve kahvenin az tüketilmesi gerektiği gibi sigaradan da kesinlikle uzak durulmalıdır.

 

7. SPOR VE EGZERSİZ ÇOK ÖNEMLİ

Cilt sağlığı için spor ve egzersiz çok önemli ancak kapalı spor salonları yerine açık havada spor yapmayı tercih etmelisiniz.

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

542
7 paylaşım, 7 points