Diş Macununun Keşfedilmeyen Kullanım Alanları


6
6 shares, 6 points

Diş Macununun Keşfedilmeyen Kullanım Alanları

Diş Macununun Keşfedilmeyen Kullanım Alanları


Günlük hayatta kullandığımız Diş Macununu dişlerimiz dışında bir çok alanda kullanabiliriz. Halıdan tutunda sivilcelere kadar bir çok alanda kullanılabilmektedir.

 

1.Diş macununu ayakkabı temizliğinde kullanabilirsiniz, Rengi siyahlaşan beyaz deri ayakkabılarınızı diş macunu ile temizliyerek siyahlaşmayı yok edebilirsiniz.

2. Kararma meydana gelen takılarınızı ve parlaklığını yitiren takılarınızı diş macunu ile eski haline dönderebilirsiniz.

3. Ütü yaparken bazı kıyafetler ütünün tabanına yapışabilir. Bunu temizlemek için diş fırçasına bir damla diş macunu dökerek ütü tabanını fırçalıyabilirsiniz.

4.Evde yüzey temizleyici ve ya parlatıcı kalmadıysa diş macununu temizlik malzemesi şekilde kullanabilirsiniz. Banyonuzun musluklarını yada lavabosunu diş macunu kullanarak temizleyebilirsiniz.

5. Evde bulunan gümüş ve süs eşyalarınızı diş macunu ile parlatabilir ve oluşan lekeleri çıkarabilirsiniz.

6. Çocuklarınızın ve ya kardeşlerinizin pastel boya ile boyadığı duvarları diş macunu ile temizliyebilirsiniz.

7. Sivilce ( Akne ) tedavisinde diş macunu uyguluyabilirsiniz. Diş macunu sivilceli bölgeyi kurutur.

8. Sarımsak veya soğan doğradınızda, balık yediğinizde elinizdeki kötü kokuyu diş macunu ila çıkarabilirsiniz.

9.Diş macununu alçı gibi kullanarak duvar deliklerini doldurup üstünü boyayabilirsiniz.

10.Çatal, Kaşık, Bıçak vb. Mutfak Eşyalarınızı Pırıl Pırıl Parlatabilirsiniz : Diş macunu ile eşyaları ovalayıp yıkayın, kısa süre içerisinde parladıklarını göreceksiniz.

11. Banyo Yaparken Aynanın Buğulanmasını Önler : Bir parça diş macununu ıslatarak yayın ve tüm aynayı silin. Banyodan çıktığınızda ayna buğulanmayacaktır.

12. Bebek Emziklerindeki Kokuyu Giderir :Bebek Emziklerindeki kokuyu gidermek için emziği diş macunuyla 1-2 dakika fafifçe ovalayıp yıkayın.

13. Kumaşa Dökülen Mürekkebi Silebilirsiniz : Leke çıkana kadar macunla ovun, nemli bezle silin, sonra tekrar macunla ovun. Leke çıkana kadar devam edin. Jel olmayan diş macunu kullanın.

14. Sivrisinek Isırıklarının Kaşıntısını Önleyebilirsiniz :Arı sokması veya sivrisinek ısırığı tarzı kabarıklıkların üstüne bir parça diş macunu sürerseniz bu bir süre sizi rahatlatacaktır.

15. Halılarınızdaki Lekeleri Çıkarır : Halınızdaki lekelere diş macunu dökün ve fırçalayın. Ardından ıslak bir havlu ile silin. Halının renk vermeyeceğini garantilemek için önce ufak bir bölümünde deneyin.

 

Kaynak : kadinmi.com


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

910
6 paylaşım, 6 points