Doğru Aksesuar Kullanımı


4
4 shares, 4 points

Bir kadının kişiliğini, tarzını, sosyal yaşamdaki konumunu ve zevklerini anlamadaki en önemli faktörün ne olduğunu merak mı ediyorsunuz

Doğru Aksesuar Kullanımı


Bir kadının kişiliğini, tarzını, sosyal yaşamdaki konumunu ve zevklerini anlamadaki en önemli faktörün ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? O halde bu konudaki merakınızı gidermek için en önemli ipucunu verelim sizlere: Doğru aksesuar kullanımı…

Dünyanın var oluşundan bu yana çeşitli evrimler geçirmiş olan insanoğlu, yemek-içmenin yanında zorunlu olarak giyinme ihtiyacı da hissetmiştir doğal olarak… Bu ihtiyaç çağlar geçtikçe yerini biraz daha beğenilmeye, ilgi görmeye, dikkat çekmeye ve hatta daha sonraları bir sektöre, müthiş, önüne geçilmez, çılgın bir moda rantına bıraktı.

Kadın ve erkek gerek anatomik, gerek beyinsel, gerekse kimyasal yönden çok farklı iki cins. Günümüzde artık her iki cins de günün modasını, yılın trendlerini, moda uzmanlarının önerilerini dikkate alarak giyiniyor; moda sektörünün olağanüstü geniş yelpazesindeki seçeneklerden faydalanıyor, doğru aksesuar kullanımının ne denli önemli olduğunu çok çok iyi biliyorlar.

Bugün özellikle ülkemizde ve tarihin çok önemli kilometre taşı olarak bilinen ülkelerde yapılan arkeolojik kazılarda çıkarılan materyallerden de anlıyoruz ki aksesuar daha ilk çağlarda bile insanoğlunun kendisini tamamlayan en önemli unsur olmuştur.

Kleopatra…. Dünyanın gelmiş-geçmiş en güzel kadınlarından ve kullandığı aksesuarlarla dillere destan olmuş, Jules Sezar’ın aklını başından almış bir afet… Daha o çağlarda bu kadar mı hoş, bu kadar mı zevkli, bu kadar mı uyumlu, bu kadar mı doğru olur aksesuar kullanımı?

Koskoca bir imparatorluğu yönetmiş onlarca padişah… Osmanlı’nın aksesuarlarıyla, mücevherleriyle ünlü sultanları ve o göz alıcı, baş döndüren kıymetli taşları narin boyunlarında, bileklerinde, parmaklarında taşıyan o güzeller güzeli melikeler, hasekiler, odalıklar…

Her dönemde olduğu gibi aksesuar günümüzde de çok önemli bir alan oluşturuyor. Medyada, internette, iş dünyasında moda trendleriyle, kıyafet seçenekleriyle, uzmanların önerileriyle yaşamımızın çok önemli bir bölümünü işgal ediyor.

Doğru aksesuar seçimi… O denli kapsamlı, o denli zor, bir o kadar keyifli ve zevkli bir uğraş. Aksesuar denilince akla ilk olarak ayakkabı, çanta, takılar, fularlar, atkı, bere, eldiven gelse de çorap ve hatta iç çamaşırı bile bir çeşit aksesuar değil mi sizce ?

Televizyondaki bir kanalda yarışma programı devam ediyor şu sıralar… Orada bulunan yarışmacı kızlarımız günün modası, trendleri, doğru kıyafet seçenekleri, doğru aksesuar kullanımı konusunda uyarılıyor, aydınlatılıyor, kendilerine farklı öneriler getiriliyor. Hangi giysiye hangi renk, hangi tarzda ayakkabı, çanta, takı seçeneklerinin olabileceği, hangilerinin olamayacağı hakkında ciddi bilgiler veriliyor.

Lütfen siz siz olun mutlaka aksesuar kullanın, kullanmamazlık yapmayın ancak hayatta her şeyde olduğu gibi abartmayın. Unutmayın; yemede, içmede, uyumada, gezmede, eğlenmede olduğu gibi aksesuarda da AZI KARAR, ÇOĞU ZARAR! Fazlası kafa karıştırır, mide bulandırır.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

189
4 paylaşım, 4 points