Doğru Parfüm Kullanma Rehberi


9
9 shares, 9 points

Parfüm Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Doğru Parfüm Kullanma Rehberi


Parfüm kullanırken nelere dikkat edeceğinizi, etkisini ve kalıcılığını nasıl artıracağınızı, cilt tipinize göre parfümleri ne miktarda kullanacağınızı biliyor musunuz? İşte görünüşünü güzel bir parfümle tamamlamak isteyenler için doğru parfüm kullanmanın ipuçları...

Temiz tene uygulayın

Parfümün güzel kokması için kullanılan bölgenin temiz olması gerekiyor. Etkileyici ve güzel bir kokunun ilk şartı temiz bir ten. Özellikle banyodan sonra sürülen parfüm çok daha kalıcı oluyor. Çünkü ciltteki gözenekler banyodan sonra açılıyor ve kokuyu daha iyi emiyor. Ayrıca banyo esnasında parfümün yan ürünlerini kullanmak, kokunun kalıcılığını arttırmaya yardımcı oluyor.

Güzel kokmak için parfümü doğru yere sıkın

Parfümün kalıcılığını arttırmak ve uzun süre güzel kokmak için bedeninizdeki doğru yerleri tespit etmek gerekiyor. Nabzın attığı yerler parfümün kalıcılığını ve güzel kokuyu destekleyen en iyi yerlerdir. Bilekler, boyun, göğüs arası, kulak arkası ve diz araları daha sıcak ve nemli bölgeler olduğu için parfüm bu bölgelerde kullanılmalı. Buralara sıkılan parfümler daha iyi yayılarak uzun süren kalıcılık sağlanıyor.

Doğru parfüm seçerken cilt tipinize dikkat edin

Doğru parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de cilt tipi. Cilt tipi parfümün kalıcılığını etkiliyor. Cilt tipinizi belirledikten sonra işiniz daha kolay bir hale geliyor. Parfümü daha uzun süre saklayan yağlı cilt tipine sahip olanlar bu konuda oldukça şanslılar. Ancak kuru bir cilt yapısına sahip olanlar için durum birazcık farklı. Evoria.com uzmanları kuru ciltte parfümün kalıcı olmadığını ifade ediyor. Bu yüzden kuru cilde sahip olanların parfümü biraz daha fazla sürmelerini öneriyor.

Her beğendiğiniz koku size yakışmaz

Doğru parfüm seçimi yaparken en önemli kokuyu beğenmeniz değil bedeninizde nasıl koktuğudur. Modada olduğu gibi parfümde de en güzel parfüm kendine yakışanı bulmaktan geçiyor. Evoria.com uzmanları beğendiğiniz bir parfümü denemeden karar vermemenizi öneriyor. Parfümler kokularını, cilt kokusuyla birleşerek gösterirler. Bu yüzden kendi teninizde denemeden parfüm seçmek kimi zaman hayal kırıklığı yaratabiliyor.

Üçten fazla koku denemeyin

Kendi parfümünüze karar verirken öncelikle bileğinizi iç tarafına bir parça sıkın ve üstünden 10 dakika geçmesini bekleyin. Bu sürede alkol buharlaşır ve vücudun kimyasıyla uyumu tamamlanarak gerçek etkisi ortaya çıkıyor. Bu yöntemle en fazla 3 kokuya bakın. Daha fazlası koku duyunuzun geçici süreyle etkisizleşmesine sebep olur. Kokuları birbirine karıştırmak istemiyorsanız kokular arasında kahve koklayın. Kahve kokusu parfüm kokularını nötrleyerek koku alma duyularınızın açılmasına sağlar.

Parfümlerinizi buzdolabında saklayın

Parfümlerin saklanma koşulları ömürlerini uzatıyor. Parfümleri karanlık, kapalı ve serin ortamlarda saklamak en iyisi yöntem. Evoria.com uzmanları kapağı kapalı olarak buzdolabında saklanan parfümlerin ömrünün uzadığını ifade ediyor.

Parfüm Kullanma Sırları

Parfüm güzelliğe, şıklığa ve stil sahibi olmaya koku dünyasından yapılan güzel bir eklentidir. Ancak parfüm kullanmanın da incelikleri var...

Kadınların vazgeçilmezidir parfüm... Güzelliğe, şıklığa ve stil sahibi olmaya koku dünyasından yapılan güzel bir eklentidir. Ancak parfüm kullanmanın da incelikleri var. Gelin birlikte bakalım:

  1. Parfümü mutlaka vücudunuz temizlenmiş ve gözenekleriniz açıkken kullanın. Terli ve kirli vücuda kullanılan parfüm ters etki yapar.
  2. Bir bileğinizi sıkacağınız parfümü diğer bileğinizi üzerine bastırarak yayın.
  3. Dizinizin iç kısmına ve ayak bileğinize sıkacağınız küçük bir miktar parfüm uzun süre kalacaktır.
  4. Göğüs, kalp ve dekolte bölgesine sıkacağınız parfüm kokusu tüm vücuda yayılır.
  5. Saçlarınızın ucuna parfüm sıkarsanız, yürüdükçe çevrenize hoş kokunuzu yayarsınız.

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

267
9 paylaşım, 9 points