Doğum Kontrol Hapı Kullanmak Caiz Midir


0
0 shares, 0 points

Cübbeli Ahmet Hoca'dan 'Doğum kontrol hapı caiz mi' sorusuna çok konuşulacak açıklama geldi.

Doğum Kontrol Hapı Kullanmak Caiz Midir


Cübbeli Ahmet Hoca'dan 'Doğum kontrol hapı caiz mi' sorusuna çok konuşulacak açıklama geldi.'Hapların içerisinde dini açıdan haram bir madde yoksa bu hapları almanın dinen caiz olduğu'nu ifade eden Cübbeli

"Burada eşlerin birbirlerinde hakları vardır. Faydalanma hakları vardır. Buna da riayet etmek lazım. Ona göre korunma yapabilirsiniz. Buna cevaz verilebilir. Veyahut hamile kalınmamak için haplar kullanılabiliyor. Hapların içerisinde dini açıdan haram bir madde yoksa korunmak için bu hapı almak caizdir. Buna da fetva veriyoruz" dedi.

Bir süre önce alevlenen kürtaj tartışmalarına da değinen Cübbeli "Kürtaj, çocuk oluştuktan sonra aldırmak demek. Çocuk oluştuktan sonra aldırmak haramdır.

Caiz değildir, çocukları diri diri gömmeye benzeyen bir cahiliye âdetidir. Çocuk aldırılmaz. Bu aralar doktorlarda Moda olmuş. Bilmem ne hastalıkları çıkartmışlar. Zihinsel bilmem ne… 'Senin çocuğunda şu görülüyor, bu görülüyor' diyerek 3-5 aylık bebeğe özürlü olacak demeye başlıyorlar. Bu doktorlar kesinlikle yalan, yanlış konuşuyorlar. Böyle bir veri meri tespiti yok" ifadelerine yer verdi.

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

421
0 paylaşım, 0 points