Doğum sonrası Kilo vermek


283
26 shares, 182 points

Doğum sonrası Kilo vermek

 

Doğum sonrası Kilo vermek

 

Hamilelik bittikten birkaç hafta sonra podyuma çıkabilecek fiziğe dönmek sadece Victoria’s Secret meleklerinin yeteneği. Normalde hamilelikten sonra oluşan göbekten kurtulmak 8 haftaya yakın sürer.

9 ay boyunca bebek taşıyan anne bedeni esner ve genişler ama ne yazik ki lastik gibi eski haline dönmez. Hatta özellikle göbek bölgesinin eski haline dönmesi 6 ile 8 hafta sürebilir.

Aynı durum sadece göbek için değil rahim için de geçerli. Bu iki bölgenin kendini salması ve toparlanma sürecinin uzun olması, doğum sonrası kadın bedeninin hantallaşmasına sebep oluyor.

Aylar boyunca 2 kişilik yemek yemek ve kilo almak hamilelikte normal bir süreç ama doğum sonrası oluşan göbeğin sebebi değil.

Bebek büyürken rahim kendiliğinden genişler ve kasık kemiğini yukarı kaldırırken karın bölgesini iter. Kadınların doğum yaptıktan sonra 6 aylık hamile gibi görünmesinin sebebi budur.

Beden yavaş yavaş ter, çiş ve vajinal salgılar ürettikçe vücut eski haline dönecektir. Ama süreci hızlandırmak isteyen anneler emzirme ve spor yapmaya devam etmelidir.

Ayrıca vücudun toparlanma süreci annenin yaşına, bebeğin büyüklüğüne, hamilelik öncesi kiloya göre değişiklik gösterir.

Kaynak: Dailymail

Konumuz hamilelik sonrası kilo veremiyorum,hamilelik sonrası kilo verme,hamilelik sonrası kilo nasıl verilir,hamilelik sonrası kilo verme kadınlar kulübü,hamilelik sonrası kilo vermek için,hamilelik sonrası kilo verenler,hamilelik sonrası kilo verme egzersizleri,doğum sonrası kilo verme egzersizleri içermektedir.


 

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

734
9 paylaşım, 57 points