'Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ordu bulamazsınız'.


1
1 shares, 1 points

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral ilker Başbuğ, "Böyle bir orduya sahip bulunduğu için Türk milleti oturup kalksın, dua etsin. Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir ordu bulmazsınız." dedi. Bazı Türk sivil toplum kuruluşlarınca Frankfurt`taki otelde düzenlenen panelde konuşan Başbuğ, ordunun bir memleket için çok fazla önemli olduğunu söyledi. Konuşması sırasında salondaki bir dinleyicinin "şimdi ordu m. mevcut paşam?" sözlerine tepki işaret eden Başbuğ, şunları dile getirdi:

'Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ordu bulamazsınız'.


Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral ilker Başbuğ, "Böyle bir orduya sahip bulunduğu için Türk milleti oturup kalksın, dua etsin. Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir ordu bulmazsınız." dedi.

Bazı Türk sivil toplum kuruluşlarınca Frankfurt`taki otelde düzenlenen panelde konuşan Başbuğ, ordunun bir memleket için çok fazla önemli olduğunu söyledi.
Konuşması sırasında salondaki bir dinleyicinin "şimdi ordu m. mevcut paşam?" sözlerine tepki işaret eden Başbuğ, şunları dile getirdi:

"Hem de öyle bir ordu mevcut ki o ordu 400 tane şehit verdi hanımefendi, siz neden bahsediyorsunuz? Yapmayın, ben geçtiğimiz günlerde Gülhane Hastanesine gittim. Orada Diyarbakır Sur`da çenesinden yaralanmış bir teğmeni ziyaret ettim. Bana odasına girerken `Konuşamıyor, zorlanıyor, kanaması oluyor` dediler. Odasına girdik, teğmen bir şeyler anlatmaya çalıştı ve zorlanarak, `Komutanım, şu anda Sur`da görev yapan arkadaşlarımı yalnız bıraktığım için üzülüyorum.` dedi.

Böyle bir orduya sahip bulunduğu için Türk milleti oturup kalksın, dua etsin. Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir ordu bulmazsınız." Başbuğ, "2015 yılının temmuz ayından bu güne memleketimiz, şiddetli bir terör sarmalının içine girdi. Elbette bunun arkasında ansızın fazla neden var fakat bence ana neden, uzak ve Suriye`deki gelişmelerdir. ırak ve Suriye`de olan gelişmeler kritik bir noktada ve nereye gittiği dikkat çekici değil. Nasıl sonuçlanacağı da belli değil." halinde konuştu.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

746
1 paylaşım, 1 points