Evde doğal pişik kremi


4
4 shares, 4 points

Anneler bebekleri için her zaman en iyisini yapmak ona en iyi şekilde bakmak isterler. Son yıllarda uzmanlar gerek beslenmede gerekse kişisel bakımda doğal olan ürünleri tüketmemizi bunun daha sağlıklı olduğunu belirtiyorlar. Islak

Evde doğal pişik kremi


Anneler bebekleri için her zaman en iyisini yapmak ona en iyi şekilde bakmak isterler. Son yıllarda uzmanlar gerek beslenmede gerekse kişisel bakımda doğal olan ürünleri tüketmemizi bunun daha sağlıklı olduğunu belirtiyorlar. Islak mendiller yerine organik pamuklarla bebeğin alt temizliğinin yapılamasını ve bebeklerdeki pişik için ise kimyasal içerikli pişik kremleri yerine evde doğal pişik kremi yapmamızı öneren uzmanlar yapımının da çok kolay olduğunun altını çiziyor. Bizlerde siz için evde kolayca yapabileceğiniz çocuğunuzu pişikten koruyan evde doğal pişik kremi tarifi vereceğiz.
Evde doğal pişik kremi yapmak için gereken sadece3 şeye ihtiyaç var. Bunlardan 1.si kremi koyacağınız minik bir cam kavanoz ya da cam kap 2.si 1 su bardağı organik sıkma zeytinyağı ve son olarak aktarlardan alabileceğiniz ¼ su bardağı ölçüsünde bal mumu. Küçük bir tencere koyduğunuz balmumu ve zeytinyağını balmumu eriyene kadar ısıtın. Balmumu eriyince hazırladığınız cam kaba zeytinyağı ve balmumu olan karışımı aktarın. Kıvamının ne çok katı nede çok sıvı olmaması gereken kendi ellerinizle yaptığınız evde doğal pişik kreminiz hazır.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

613
4 paylaşım, 4 points