Gebelik / hamilelik belirtileri nelerdir?


6
6 shares, 6 points

Gebe kalmak isteyenler merakla bekler gebeliğe dair belirtilerin ortaya çıkmasını. Peki biliyor muyuz hamilelik belirtilerini Gebe kalmış olabilirsiniz ve beklide içinizde sizden bir parça olan dünyanın en kıymetli bir varlığını taşıyorsunuz.

Gebelik / hamilelik belirtileri nelerdir?


Gebelikhamilelik belirtileri nelerdir
Gebe kalmak isteyenler merakla bekler gebeliğe dair belirtilerin ortaya çıkmasını. Peki biliyor muyuz hamilelik belirtilerini  Gebe kalmış olabilirsiniz ve beklide içinizde sizden bir parça olan dünyanın en kıymetli bir varlığını taşıyorsunuz.

Sözü fazla uzatmadan gelin hep beraber bu yazımızda hamilelik belirtilerini analiz edelim.

Öncelikle ifade etmeliyiz ki gebeliğe dair belirtilerde genelleme yapmak yanlış olmaz. Öyle ki istisnaları saymazsak eğer bir çok kadında bu belirtiler hemen hemen aynı şekilde görülmektedir. Bu sebepten bir çok kadın bu belirtileri analiz ederek gebe olup olmadığını öğrenebilir.

Gebelik / hamilelik belirtileri nelerdir?
Hamileliğe dair belirtiler regl gecikmesi olmadan da gözükebilir. Bu sebepten biz bu duruma erken hamilelik belirtileri olarak analiz ediyoruz. Erken gebelik belirtileri genellikle bulantı, yorgunluk, vajinal akıntıda ki artış ve göğüslerde gerginlik olarak ifade edebiliriz. Göğüslerde meme başları koyulaşır. Bu saydığımız nedenler hamile kaldığınızın erken belirtisi olabilir.
Bunlara ek olarak baş dönmesi, fazla idrara çıkma ihtiyacı, aşerme ve mide bulantısına da paralel olarak bazı besinlere ayrıca sigara vs gibi dış etmenlere karşı oluşan tiksinti de erken hamilelik belirtilerindendir.
Hamilikte hep görülecek olan vücut ısısında ki artış hamileliği daha ilk başlarında görülmeye başlayabilir. 

Buraya kadar genel hatları ile bahsettiğimiz hamilelik belirtilerine tek tek ayrıntıları ile ilerleyen günlerde değinilecektir.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

337
6 paylaşım, 6 points