Gebelikte 11. Hafta (Hamilelik)


7
7 shares, 7 points

Gebeliğin 11. Haftasında anne adayları bel ağrısı yaşamaya başlar. Başlayan bel ağrısının temel nedeni rahmin büyürken öne doğru gelmesidir. İlerleyen haftalarda yüksek bel ağrısı yaşamamak için gebeliğin bu haftasında

Gebelikte 11. Hafta (Hamilelik)


Gebeliğin 11. Haftasında anne adayları bel ağrısı yaşamaya başlar. Başlayan bel ağrısının temel nedeni rahmin büyürken öne doğru gelmesidir. İlerleyen haftalarda yüksek bel ağrısı yaşamamak için gebeliğin bu haftasında belinize dikkat etmeniz eğilirken dizlerinizi bükerek eğilmeniz, otururken de belinizi bir yastıkla desteklemeniz gerekmektedir.
Bebeğinizin organ gelişimi bu haftanın sonuna doğru büyük ölçüde gelişimini tamamlamış olacak. Dış dünya ile temasını sağlayacak olan kulak zarı bu hafta oluşur ve işitme duyusunun gelişebilmesi için 24 Haftanın bitmesi Hafta, Hafta Gebelik 3. Haftagerekmektedir. Bebeğinizin hafıza işlemi çoktan başlamış olup algılar beyinde depolanmaya başlamıştır. Daha önce el ve ayak parmakları arasında bulunan perdeler bu hafta itibari ile ortadan kaybolacak bebeğiniz böylece el ve ayak parmaklarını kapatıp açabilecek. Bebeğiniz bu hafta itibari ile sık, sık tekme astada bu tekmeler annenin hissedebileceği güçlükte değildir.
Bu hafta yapılacak testler ve ense kalınlığı ölçümü ile bebekte Down Sendromu riski ölçülecektir. Bebeğinizin en hızlı geliştiği hafta olan 11.haftanın sonunda bebeğinizin ağırlığı 8gr boyu ise 7cm olarak ölçülür.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

954
7 paylaşım, 7 points