Hot

Hakkında Yanlış Bilgilendirildiğimiz 6 Yiyecek!


613
94 shares, 101 points

Zaman zaman herkes yanılabilir. Ama söz konusu en sevdiğimiz yiyecekler ve onları yemeden geçirdiğimiz zaman olunca bizi yanlış bilgilendirenleri affetmek zor olabilir.

 

Hakkında Yanlış Bilgilendirildiğimiz 6 Yiyecek!Hakkında Yanlış Bilgilendirildiğimiz 6 Yiyecek!

 

Hakkında Yanlış Bilgilendirildiğimiz 6 Yiyecek!
Zaman zaman herkes yanılabilir. Ama söz konusu en sevdiğimiz yiyecekler ve onları yemeden geçirdiğimiz zaman olunca bizi yanlış bilgilendirenleri affetmek zor olabilir. Dünya çapında bir ağırlığı olan FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) zararlı olduğunu düşündüğümüz besinler hakkında fikrini değiştiriyorsa, o zaman bu yiyeceklere göz atmaya değer…
1.Yağ
Yıllarca yağsız yemekler yiyerek sağlıklı beslendiğini düşünenlerin ne suçu var? Kaybettiğiniz zaman için üzgünüz ama FDA 2016 Mart ayında yaptığı açıklama ile yağların besin piramidinde ki yerini üst sıralara çıkardı. Yani artık günlük diyet programınıza küçük bir miktar yağ ilave edebilirsiniz.
yağ
2.Dondurma
Bir miktar meyveli dondurmanın zararlı değil aksine sağlıklı olduğunu açıklayan uzmanlar elbette ki tüm dondurma tutkunlarının gönlünü kazandı. Ancak küçük bir ayrıntı var ki; bahsedilen dondurmalar taze meyveler ile hazırlanmış ürünler. Yani marketlere değil, mahallenizin dondurmacılarına koşabilirsiniz.
meyveli dondurma
3.Hamburger
Belki de listede sizi en çok şaşırtacak olan yiyecek. Ama içerdiği yüksek protein oranı ve günlük alınması gereken yağ- karbonhidrat değeri ile hamburger artık yasak olmaktan çıkıyor. Ama bahsedilen hamburgerler ünlü fast food zincirlerinden bildiklerimiz değil ev yapımı ya da daha taze hazırlanmış olanlar.
hamburger
4.Pizza
Nefis sebzeli bir pizza artık o kadar da ürkütücü görünmüyor. Hemen ince hamurlu, peynirli ve sebzeli bir pizza siparişi verebilirsiniz.
 sebzeli pizza
5.Pancake
Bloggerların paylaşmayı en çok sevdiği yiyeceklerin başında gelen pancake artık sadece göz zevkimizi şenlendirmekle kalmayacak. Evde daha sağlıklı hale getirebileceğiniz tarifleri uygulayabilirsiniz. Örneğin un yerine chia, yulaf , şeker yerine taze meyvelerve bal ekleyebilirsiniz.
yulaflı pancake

 

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

376
63 paylaşım, 452 points