Hamile Kalmak İçin En Uygun Zaman


1
1 shares, 1 points

Hamile kalmak için ilişkinizi en uygunhamile kalma dönemlerine denk düşürmek son derece önem arz etmektedir. Konudan bahsetmeden evvel kadınlardaki adet günlerinin süresinin değişim gösterebileceğini belirtelim.

Hamile Kalmak İçin En Uygun Zaman


Hamile kalmak için  ilişkinizi en uygunhamile kalma dönemlerine denk düşürmek son derece önem arz etmektedir. Konudan bahsetmeden evvel kadınlardaki adet günlerinin süresinin değişim gösterebileceğini belirtelim. Adet süresinin değişmesine paralel olarak yumurtlama günü de değişeceği için adet düzeninizin tespitini önceden yapmanız gerekmektedir.

“En öncelikle adet düzeninizi tespit ediniz.”

Adet günlerinizi hesap ederken, birinci gün olarak adetin başladığı günü esas alacaksınız. Adetin bittiği günü değil. Bu nokta da bizim için çok önemlidir. Çünkü yumurtlama döneminin tespitinde bu tarihi esas alacaksınız. Unutmayınız ki hamile kalmak için en uygun zaman ın tespitinde yumurtlama döneminin iyi anlaşılması gerekir.

"Adet günün tespitinde, birinci gün adetin başladığı gündür. Bittiği gün değil." 

28 günde bir adet gören kadınların adet başlangıcından sonra takriben 14 gün sonra yumurtlama dönemi başlar. Adet süresi 30 günde bir olanlarda ise beklenen adetten 14 gün öncesine, yani adet başlangıcından 16 gün sonrasına tekabül eder. Konuyu birazdan tablo halinde ifade etmeye çalışacağız. 35 günde bir adet olanlarda da aynı durum geçerli olup, adet başlangıcından sonra 21 gün sonra yumurtlama dönemi başlar.  Buradaki değerler kesin bir kural olmamakla beraber yumurtlama tarihi genellikle bu şekilde gerçekleşmektedir. Son olarak şunu da ifade edelim: düzensiz adet görenlerin yumurtlama tarihi beklenen adetten 14 gün öncesine denk gelebilir. 

"Yumurtlama dönemi adet başlangıcından 14 gün sonra, yada beklenen adetten 14 günce başlar." 

Hamile Kalma Günleri:

“Ne zaman hamile kalabilirim ?” sorusu çocuk düşünen tüm kadınların sorusudur aslında. Bu sebepten yukarıda ifade edilen açıklamaların yanında hamile kalma günleri olarak en uygun zamanı da belirtmekte yarar vardır.

Adetten sonraki ilk hafta ile adet olacağınıza yakın son hafta hamile kalmak için uygun olmayabilir. Bu sebepten hamile kalma günleri olarak en uygun  zaman adetin başlamasından sonraki 14 günün ardından itibaren 10 gün kadarlık süre en uygun zamandır denilebilir.

"En uygun zaman yumurtlamanın başlamasının ardından 10 günlük süredir."

 

 

 

Adet Görme Süresi

 

Yumurtlama Günü

 

 

1

 

28 gün de bir adet olanlar

 

Adet başlangıcından 14 gün sonra yumurtlama başlar. Beklenen adetten 14 gün önce.

 

2

 

30 gün de bir adet olanlar

 

Adet başlangıcından 16 gün sonra yumurtlama başlar. Beklenen adetten 14 gün önce.

 

3

 

35 gün de bir adet olanlar

 

Adet başlangıcından 21 gün sonra yumurtlama başlar. Beklenen adetten 14 gün önce.

 

Bazı kadınlarda gebelik gerçekleştiği halde adet kanaması 1 2 damla olarak devam edebilir. Hamile kalma döneminin yani gebelik tarihinin tespitinde adet başlangıcı esas alınacağından muhakkak adet düzeninizi iyi tespit ediniz.  

Hamilelik düşünüyorsanız yada hamile olduğunuzu düşünüyorsanız eğer "Gebelik Belirtileri" konulu yazınımızı da okuyabilirsiniz. 

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

825
1 paylaşım, 1 points