Hamileyken Yumurta Yemenin Faydaları


9
9 shares, 9 points

Çoğu kadın hamileliğinde yanlış yönlendirildiği için fazla yemek tüketerek alması gereken kilonun üstüne çıkarak hem kendisine hem de bebeğine farkında olmadan zarar verir. O halede hamileler neler tüketmeli hangi besinler ne

Hamileyken Yumurta Yemenin Faydaları


Hamileyken Yumurta Yemenin Faydaları
Çoğu kadın hamileliğinde yanlış yönlendirildiği için fazla yemek tüketerek alması gereken kilonun üstüne çıkarak hem kendisine hem de bebeğine farkında olmadan zarar verir. O halede hamileler neler tüketmeli hangi besinler ne gibi faydalar yaratır. Yumurta hamile bayanlar için çok önemli bir besin kaynağıdır. Yapılan değerlendirmelere göre hamilelikte 07 yumurta yemenin faydaları hem anne hem de bebeği için oldukça fazladır.

Gebelikte yumurta yemenin faydaları arasında öne çıkan yumurtada bulunan folik asit, kolin ve vitaminlerin bol miktarda bulunmasıdır. Hamile kalan bayana doktoru tarafından verilen ilk şey folik asittir. Yumurtanın içinde doğal olarak bulunan folik asit bebek için özellikle ilk 3 ay çok önemlidir. Hamilelikte yumurta yemenin faydaları arasında bir diğer önemli bulguda yumurtada bulunan yüksek proteindir. Yumurta yağda pişirildiği zaman A, D, E vitamini açığa çıkarken haşlandığında B gurubu vitaminleri öne çıkıyor. Oldukça ucuz bir besin olan yumurtanın hamilelere faydalarının altını çizen uzmanlar hamile bayanların bu mucize besini her gün tüketmeleri gerektiğini vurguluyorlar.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

16
9 paylaşım, 9 points