Kemik erimesi için power plate faydaları


0
0 shares, 0 points

Yaşlanma sürecinin parçası olarak 24 saatlik zaman diliminde meydana getirildiğinden daha fazla hücre kaybederiz, ne yazık ki bu biz yaşlandığımızda daha zayıf kemik yapısına neden olacağı manasına gelmektedir. Hormonlar ne

Kemik erimesi için power plate faydaları


Yaşlanma sürecinin parçası olarak 24 saatlik zaman diliminde meydana getirildiğinden daha fazla hücre kaybederiz, ne yazık ki bu biz yaşlandığımızda daha zayıf kemik yapısına neden olacağı manasına gelmektedir. Hormonlar ne kadar hızlı veya yavaş meydana gelirse gelsin büyük bir rol oynarlar fakat ilaçlardan başka yardımcı olan tedavilerde vardır. Bunu anlayabilmenize yardımcı olmak için çocukluğa dönmemiz gerekmektedir, oyun oynuyorsunuz ve düşüyorsunuz. Bri yeriniz incindiğinde kemiklerinizdeki ağrı sensörleri beyine küçük ağrı sensörleri gönderir ve beyine küçük elektrik sinyali göndermektedir. Sonradan yaralanan yere, yalnız onarılması gereken belirli kısıma, uygun mineral miktarının gönderilmesi söylenir. Bu işlem tüm hayatınız süresince devam etmektedir fakat yaşam şekli değişikliği sebebi ile (iş, zaman ve çocuk) bu onarım sistemi beyine gönderilen sinyal oranında azalma olur. Vücutta azalan hormon üretilmesiyle yavaşça bozulmaya katkı sağlamaktayız ve daha az aktif durum alıyoruz.

Büyük kısımdaki yatırımlarını pazarlama ve satış aktivitelerine ve meşhur kişilere yaparlar. Bunu yapmaktaki amaç, kullanışsız / zararlı Power Plate platformlarının satışından en yüksek karı elde etmektir. Fizik tedavi, rehabilitasyon birimleri, hastaneler ve klinikler Power Plate’i genellikle tercih etmezler. TrueVibe insan sağlığı, tüm spor şekilleri ve fizyoterapi için en faydalı Tüm Vücut Titreşimi uygulamalarını ispatlamak için bilim ve teknolojiye yatırım yapar. Üretimi Hindistanda yapılan markasız parçalardan, plastik gövde ve platformdan oluşurlar. Plastik aletlerin titreşim şekli tamamıyla dengesiz ve kontrolsüzdür. Bu yapıları üç boyutlu (3D) titreşim yaratmaktadır. 3 boyutlu titreşim eklemlerimize faydalı değildir.

Üretimi Almanya’da yapılan parçalar Hollanda’da birleştiriliyor. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik platform ve gövdenin beraberinde Alman markası kontrol paneli (SIEMENS), elektrik motorları ve inverter kullanılır. Yerli üretilmiş bir parça kullanılmaz. Kullanılmakta olan kaliteli olmayan parçalar ve materyaller sonucu garanti zamanının sonunda periyodik masraflar meydana çıkar. Plastik maddelerin darbelere dayanıklılığı çelikle karşılaştıralamaz. Power Plate Olası Zararı: Power Plate doğrusal titreşimi üretmediğinden üç boyutlu titreşimi daha etkili bir sistem olarak tanıtmaktadır. Doğrusal titreşim yaratmak, üç boyutlu titreşim yaratmaya kıyasla teknolojik açıdan çok daha zordur. Doğrusal titreşim zararsız ve güvenlidir. Üç boyutlu titreşimin eklem bağları ve eklemler üzerinde olası zararı bulunur.

İlk başta, TrueVibe seanslarının ne şekilde çalıştığını anlamaya çalışmak geleneksel egzersizlerin ne şekilde yapıldığını anlamak için önemlidir. İstemli gerilme refleksi düşünerek istemli olarak bir organı yada kası hareket ettirdiğinizde ortaya çıkmaktadır (yürümek, fırlatmak, sıçramak vs.). Bu hal küçük elektrik impulslarının Merkezi Sinir Sistemi (MSS) aracılığıyla beyinden kaslara aktarılabilmesi ve hareket ettiğinizde kas liflerinin seğirmesi nedeniyle meydana gelmektedir. İstemsiz gerilme refleksi harici kuvvetin kasın spazm olmasına (miyotatik refleks) neden olan MSS’ ye uygulandığında meydana gelir. Buna en bilinen klasikleşmiş örneği diz kapağınızın hemen altına vurulduğunda ayağınızın havaya kalkmasıdır (patella refleksi). Bu aynı kural TrueVibe titreşim antrenmanına da uygulanabilmektedir.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

405
0 paylaşım, 0 points