Kış Aylarında Kilo Almamak için 4 Öneri


4
4 shares, 4 points

Kışın alınan aşırı kilolar sizi de zora düşürüyor değil mi ? Peki bunu önlemek için neler yapabilirsiniz düşündünüz mü? İşte size bir kaç öneri…

Kış Aylarında Kilo Almamak için 4 Öneri


Kışın alınan aşırı kilolar sizi de zora düşürüyor değil mi ? Peki bunu önlemek için neler yapabilirsiniz düşündünüz mü? İşte size bir kaç öneri…

1. Egzersiz, egzersiz, egzersiz
Kış aylarında kilo almamanız için yapmanız gereken en önemli şey hareket etmektir. Bir çok kişi kış aylarında soğuk hava sebebiyle sporu bırakıyor, bunun yerine eve kapanıp TV izlemeyi tercih ediyor. TV izlerken de sürekli bir şeyler atıştırmaya yöneliyor.Dolayısıyla da kilo sorunu ortaya çıkıyor. Buna engel olmak için kış aylarında spor yapmak özellikle de açık havada spor yapmak tavsiye ediliyor. Açık havada yapılan kış sporlarından birini yapmanız sizin için yeterli olacaktır.

2. Davetlere aç gitmeyin
Vücudunuzun ihtiyacı olan karbonhidratı meyve ve sebzelerden almanız gerekiyor. Alkol veya kek gibi gıda ve içeceklerden alırsanız, bunlar size kilo olarak geri döner. Kış aylarında yapılan partilere davetli iseniz, mutlaka tok bir karınla gidin. Yüksek lif oranı bulun meyve veya sebzelerle beslenin. Bunun için bir davete gitmeden önce küçük havuç, büyük bir salatalık veya bir elma yiyebilirsiniz.

3. Alkol kullanıyorsanız alkol tüketimini azaltın
Alkol . soğuk kış günlerinde evde otururken, alkol almayı düşünüyorsanız bir daha düşünün. Alkol kalori ile yüklüdür. Uzmanlar, içkiye başlamadan önce bir bardak su ya da bir diyet soda içmenin ardından içeceğiniz içkinin daha hızlı yakılmasına ve daha az kaloriye dönüşmesine yardımcı olduğunu belirtiyorlar.

4. Kalori kontrolü yapın
Birkaç gün yemek yiyip, çok kalori aldığınızı düşünüyorsanız, aradan uzun bir süre geçmeden, önlem almaya başlayın. Birkaç gün içinde hemen toparlanıp, dikkat etmeniz halinde aldığınız bir iki kiloyu yerleşmeden hızlı bir şekilde verebilirsiniz. Bunun için yemeği azaltın ve egzersizlere başlayın.

İşyerinde öğle tatilinde kısa yürüyüşler yapın, işlerine merdivenleri kullanarak çıkın. Akşamları ise tempolu yürüyüşler yapın. Günde 100 kalori daha az alırsanız ve egzersiz yaparsanız, yılda 10 kilo verebilirsiniz.

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

683
4 paylaşım, 4 points