Konya'da petrol aranacak


4
4 shares, 4 points

Konya'da petrol aranacak, türkiye fransa maçı,fransa türkiye,türkiye,türkiye fransa maçı ne zaman nerede,turkiye fransa,türkiye milli takımı,turkiye fransa maci ne zaman,mbappe,fransa,fransa milli takım,konya hava durumu,türkiye fransa özet,burak yılmaz

Konya'da petrol aranacakANKARA (ANADOLU AJANSI) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce 5 şirkete petrol arama ruhsatı verildi.Genel Müdürlüğün...
ANKARA (ANADOLU AJANSI) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce 5 şirkete petrol arama ruhsatı verildi.
Genel Müdürlüğün konuya ait kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Buna göre, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğüne (TPAO) Marmara Denizi'ndeki çeşitli alanlar için 524 ila 58 bin 759 hektar farklılık gösteren 7 alan 8 sene müddetle petrol arama ruhsatı aldı.
TPAO'ya Marmara ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 4 bin 149 ila 61 bin 455 hektar arasında değişen 12 kara sahası için 5 yıl müddetle petrol arama ruhsatı verilmesi kararlaştırıldı.
Ayrı olarak, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ ve TPAO şirketleri Marmara Denizi'nin İstanbul hudutlarında bulunan 8 bin 442 hektarlık alana sekiz sene müddetle yüzde 50 paylarla ortak bir adet petrol arama ruhsatı sahibi oldu.
Arar Petrol ve Gaz Arama İmalat Pazarlama AŞ'ye Denizli ve Muğla'da bulunan 61 bin 910 hektarlık alan için 5 yıl petrol arama ruhsatı verilirken, Protech Enerji Petrol Madencilik San ve Ticaret AŞ'ye Adıyaman ile Şanlıurfa'da 55 bin 554 hektarlık alan için petrol arama ruhsatı verilmesine karar verildi.
Era Enerji, Enerji Servisi Hizmetleri ve Petrol Ticaret Limited Şirketi'ne de Konya ve Niğde bölgelerindeki 15 bin 331 hektar saha için 5 yıl müddetli petrol arama ruhsatı verildi.

KAYNAK : AA


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

107
4 paylaşım, 4 points