MUTLAKA BİLMENİZ GEREKEN 8 MAKYAJ HİLESİ


9
9 shares, 9 points

Güzelleşin mutlu olun ve hayattan keyif alın Bu ipuçları ile siz de harika makyaj yapabilirsiniz

MUTLAKA BİLMENİZ GEREKEN 8 MAKYAJ HİLESİ


1- CİLT MAKYAJI
Cildiniz yağlıysa jel kuruysa köpük kullanabilirsiniz. Fondaten kullanamadan önce mutlaka nemlendirici kullanmalı ve yarım saat nemlendiricinin kuruması beklenmelidir. Nemlendiriciyi belli aralıklarla ince tabaka halinde kullanabilirsiniz. Nemlendirici yoğunluğu ile fondatenin sabit kalması doğru orantılıdır.

 

2- FONDATEN VE KAPATICI UYUMU
Mağaza ışıkları sizi yanıltır güneş ışığı altında test etmek doğrudur. Cildiniz nemliyken test etmek önemli bir unsurdur. Kendi ten renginizden daha koyu ya da daha açık bir renk bir ürün sürerseniz, güzel makyaj yapmanız olanaksız olur. Cilt ürünleriniz mutlaka ten renginizle aynı renk olmalıdır.

 

3- GÖZ VE DUDAK MAKYAJI UYUMU
Her ikisine de yoğun renklerde makyaj yaparsanız büyük hataya düşersiniz. Bu durum sizi demode duruma düşürebilir. Yoğun makyajı gözünüzde kullanıyorsanızdudaklarınız nude tonlarda olmalıdır. Böylece daha dengeli bir görünüme kavuşursunuz

 

4-UZUN VE GÜR KİRPİKLER İÇİN
Rimeli önce kirpik uçlarına uygulayın ve kurumasını bekleyin. İkinci katı sürerken kirpik diplerinden başlayarak uygulama yapmalısınız. Bu şekilde daha gür ve uzun kirpiklere sahip olursunuz.

 

5- ALLIK ORANI
Allığı sürerken çok hafif tonlamalar yapılmalıdır. Şeftali tonları ve gri tabanlı allıklar daha doğal görünmenizi sağlar.

 

6-RUJ
Acele etmeden temiz bir şekilde rujunuzu sürün. Dudak çizginizi taşırmadan sürmeye özen gösterin. Dudak çizgisini geçmiş rujlar makyajınızın tamamen kötü görünmesine sebep olacaktır.

 

7-KONTURDE ABARTIYA SON
Konturde abartıya kaçarsanız yüzünüz ve cildiniz olduğundan çok farklı görünür. Bu yüzden ten renginize uygun ışıltısı orantılı tonlar kullanmaya özen gösterin

 

8-MAKYAJI SIRAYLA YAPIN
Cildinizi nemlendirdikten sonra önce göz makyajınızdan başlayın. Rimel sonraya kalsın. Daha sonra cilt makyajınıza geçin ve en son rimelinizi sürün. Dudak makyajınıza ise nemlendirici, fondöten, kapatıcı, göz, allık ve ruj şeklinde devam edebilirsiniz.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

50
9 paylaşım, 9 points