Mutlu Çocuk Yetiştirmenin 8 Sırrı


3
3 shares, 3 points

Mutlu gelişen ve yetişen çocukların gelecek öğrenim, iş ve özel hayatlarında daha başarılı oldukları yapılan değerlendirmeler, deneyler ve araştırmalarla kanıtlanmıştır. Sizde çocuğunuzun mutlu büyümesini iyi bir çocukluk

Mutlu Çocuk Yetiştirmenin 8 Sırrı


Mutlu gelişen ve yetişen çocukların gelecek öğrenim, iş ve özel hayatlarında daha başarılı oldukları yapılan değerlendirmeler, deneyler ve  araştırmalarla kanıtlanmıştır. Sizde çocuğunuzun mutlu büyümesini iyi bir çocukluk geçirmesini istiyor iseniz mutlu çocuk yetiştirmenin 8 sırrını öğrenerek işe başlayabilirsiniz.

1.si çocuğunuza her zaman seni seviyorum deyin sevildiğini bilen çocuğun yüzündeki tebessüm hiçbir zaman eksilmez.

2.si çocuklarınızla elinizden geldiği kadar ilgilenin. Çocuğunuza ayıracağınız özel saatleriniz olsun bu saatlerde sadece onun kurallarıyla istediği ve sevdiği oyunları birlikte oynayın.
3.Çocuğunuza öz güveni aşılayın örneğin sizin gibi yapamasa da sabah uyandığında yatağını kendisinin düzeltmesine izin verin ve ona çok iyi bir iş çıkardığını zamanla daha güzel olacağını belirtin.

4.Çocuğunuz bir şeyi kendi başına başardığı zaman ona övgü dolu sözler söyleyin .

5.si Çocuğunuzla konuşurken gülümseyin unutmayın ki anne ve babasını mutlu gören bir çocuk her zaman mutlu olur.

6.Çocuğunuzu yetiştirirken ne çok katı nede çok rahat davranın. Her çocuk hata yapar ve bu hatalar tekrarlandığı zaman ona caydırıcı küçük cezalar verebilirsiniz.

7.si Çocuğunuzla birlikte düzenli spor yapın.

8.si Mutlu çocuk yetiştirmenin 8 sırrından sonuncusu çocuğunuzu televizyondan ve internetten uzak tutmanız sadece günün belli saatlerinde bunu yapmalarına izin verin.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

968
3 paylaşım, 3 points