Mutlu ve başarılı olmanın yolları


8
8 shares, 8 points

Yolunda gitmeyen ilişkiler, bitmeyen işler, ekonomik zorluklar sizi mutsuz ve başarısız mı hissettiriyor?

Mutlu ve başarılı olmanın yolları


Yolunda gitmeyen ilişkiler, bitmeyen işler, ekonomik zorluklar sizi mutsuz ve başarısız mı hissettiriyor? Sizi anlıyoruz ve hayatınıza yeni bir gözle bakabilmeniz için yardımcı olabiliriz!

Mutlu ve başarılı olmanın yollarını açıkladığımız özel haberimizde, hayatınızı daha dengede tutmayı öğreneceksiniz.

Parçalara bölerek yönetin

Ev temizliği, arabanın bakımı, işyerinde yapılması gerekenler listesi uzadıkça uzuyor ve sizi huzursuz mu ediyor? Oysaki, her şeyi hemen bitirmeye çalışmak yerine, sizin için önemli olanların üzerine konsantre olmanız daha faydalıdır.

Sizin için önemli olanları belirlemek için önce derin bir nefes alıp masaya oturun ve yapmanız gerekenleri alt alta yazın. 15 dakika başka bir konuyla ilgilenin ve sonra gelip listeyi kontrol edip üçüncü gözle tekrar inceleyin, önceliklerinizi belirleyin.

Yapacaklarınız için yeterli zamanınız olduğunuza kendinizi ikna ederseniz, strese girmeden işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bakış açınızı değiştirin, zamanla size “her şey yapmak için bol zamanım var” duygusu yerleşecektir.

Doğanın kucağına sığının

Ödeme tarihlerinin yaklaşması, proje teslim tarihinin gelmesi, listedeki işlerin bitmemesi gibi pek çok sorun huzursuz ve mutsuz hissetmenize sebep oluyor. Bu süreci başarıyla atlatmak ve strese girmemek için doğanın kucağına sığının.

Mevsime uygun giyinip size en uygun doğal alana gidip yürüyüş yapın. Ancak yürüyüş sırasında klasik müzik dışında başka müzik dinlemeyin ki ilginiz dağılmasın. Yürürken kendinize dönecek ve iç dünyanızda keşfe çıkacaksınız.

Eğer doğada yürümek için imkanınız yoksa, internet ne güne duruyor!  Hemen, video sitelerinde doğal manzara araması yapın ve karşınıza açıp evin içinde yürüyün; bu bile rahatlamanıza yardım edecektir.

Yoğunluktan kurtulun

Siz dahil etrafınızdaki pek çok insanın dilinde “çok yoğunum, hiçbir şeye yetişemiyorum” şikayeti var, öyle değil mi? Gerçekçi olalım: iş tempomuz yoğun olsa da bilinçli hareket ederek önceliklerimize konsantre olabilir ve hayatımızı yoluna koyabiliriz.

Sürekli bir şeylere yetişmek zorunda olduğunuzu hissetmekten kurtulmak için aynı anda birçok şey yapmaya çalışmak ve gerçek anlamda tek bir şeye yeterince konsantre olmaya çalışın.

Hayatınızı programlayın

Mesajlarınıza yanıt vermek, arkadaşlarınızla sohbet etmek elbette hakkınız ancak daha huzurlu, başarılı ve dengeli bir hayatın yolu programlı olmaktan geçiyor! Her ne yapıyorsanız, kendinize zaman limiti koymalı ve ona uyum sağlamalısınız. Aksi halde koca bir günün nasıl geçtiğini anlamadan bittiğini görürsünüz.

Yaptığınız işe konsantre olmak hem daha kısa sürede bitirmenizi hem de huzursuzluk duysundan kurtulmanızı sağlyor. Elektronik postalarınızı bile kontrol ederken kendinize bir süre vermeniz size zaman kazandıracaktır. Örneğin, işinizin türüne göre günde en fazla 3 kez e-maillerinizi kontrol edin.

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

781
8 paylaşım, 8 points