Nadide Hayat filminin galası yapıldı


8
8 shares, 8 points

Yarın vizyona girecek olan Nadide Hayat filmi önceki gün düzenlenen galayla ilk kez seyirciyle buluştu

Nadide Hayat filminin galası yapıldı


Çağan Irmak’ın yeni filmi “Nadide Hayat”ın galası önceki akşam Kanyon’da yapıldı. Başrollerini Demet Akbağ ile Yetkin Dikiciler’in paylaştığı, Irmak’ın “yeni ufuklara yelken açanlara” ithaf ettiği filmin özel gösterimi, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerini buluşturdu.

Yarın vizyona girecek olan “Nadide Hayat” filmi, önceki gün düzenlenen galayla ilk kez seyirciyle buluştu. Gösterim öncesi ekibiyle basının karşısına çıkan yönetmen Çağan Irmak, gişe konusunda iddialı olup olmadığıyla ilgili soru üzerine “Sadece moral vermek ve gülümsetmek gibi bir niyetim var.
Bu bile başlı başına büyük bir iddia gibi geliyor bana” dedi. Irmak, “Bu kez komedi filmi mi izleyeceğiz sizden?” sorusunu ise “Giysilerim her zaman değişebilir, ama içindeki hep benim” diye yanıtladı.“Nadide Hayat” sayesinde yolu ilk kez Çağan Irmak’la kesişen Demet Akbağ ise bu işbirliğinden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle özetledi: “Filmdeki ‘Nadide’ karakteri benim için nadide. Kadın odaklı bir film ve benim yaşımda bir kadın oyuncu için önüne konan altından farkı yok.

Çağan ile çalışmak, daha ilk buluşmamızda böylesine güzel bir hikayeyi çekmemiz, üstüne de kaptanımın Yetkin (Dikinciler) olması işi daha da tatlı bir hale getirdi.”Sohbete son noktayı, filmde bir kaptanı canlandıran Yetkin Dikinciler’in sözleri koydu: “Bu sene insanoğlu kuş misali değil, balık misali... Yelkenlerinizi açtığınızda hedefe doğru giden yolda rüzgarlar yardımcınız olsun. Tek dileğimiz bu.”Kırmızı halıdaki röportajların ardından ekip davetlilerle filmi izlemek üzere salona girdi. Galaya katılanlar arasında Fahriye Evcen, Ata Demirer, Şebnem Bozoklu, Cengiz Bozkurt, Tuvana Türkay, Emre Kızılırmak, Anastasia Thsilimpou, Nevra ve Murat Serezli, Zeynep Beşerler, Buse Terim-Volkan Bahçekapılı, Büşra Pekin, Erdal-Güzin Özyağcılar, Neslihan Yeldan, Rıza Kocaoğlu Yağmur Ünal gibi birçok ünlü vardı.

Galadan notlar

* Galaya eşi Güzin Hanım’la katılan Erdal Özyağcılar, girişte haberciler karşısında eşine ilan-ı aşk etti: “Evliliğimiz 47 seneyi doldurdu ama ben hâlâ eşime ilk günkü gibi aşığım.”

* Galaya annesi Emine Hanım ile katılan Büşra Pekin, “Annem koyu bir Çağan Irmak fanı. Bu gala için İzmir’den kalkıp geldi” dedi. Ünlü oyuncu, evlilik hazırlığında olduğu iddialarına da yanıt verdi: “Böyle kısmetli ve güzel bir şeyi sizlerden saklamam, olursa mutlaka söylerim.”

* Yağmur Ünal, hem yapımcı hem de oyuncu olarak adını yazdırdığı “Uzaklarda Arama” filminin gişesinin beklenenin altında kalmasıyla ilgili “Bizim gişe beklentimiz yoktu, sadece ortaya güzel bir iş çıkmasını istedik ve oldu” dedi.

Fahriye Evcen, kış sezonunu dinlenerek geçireceğini açıkladı: “Bu aralar dinleniyorum. Ama yaza doğru yeni projeler olacak.”

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

576
8 paylaşım, 8 points