NEMLENDİRİCİ KULLANMANIN 6 ÖNEMLİ FAYDASI


8
8 shares, 8 points

Vücudumuz için pek çok yararlı sağlık ürünü vardır. Bunlardan biri de nemlendiricilerdir.

NEMLENDİRİCİ KULLANMANIN 6 ÖNEMLİ FAYDASI


Vücudumuz için pek çok yararlı sağlık ürünü vardır. Bunlardan biri de nemlendiricilerdir. Annelerimiz, uzmanlar sürekli yüzümüzü, vücudumuzu nemlendirmemiz gerektiğini söylerler. Peki nemlendiriciyi bu kadar önemli yapan nedir? Şimdi sırayla sayalım;

  1. Cildin yağ, su ve dokularının hassas olan dengesini korur.
  2. Ayrıca bunları kan damarları ve sinirler gibi vücudun önemli bölgelerinde tutar.
  3. Vücudun katmanlarını dış kirleticilerden korur.
  4. Cilt sağlıklı tutmak, vücuda sağlıklı bir görünüm vermek dışında çok daha fazlasını yapar, birçok görevi tamamlaması için cilde yardımcı olur.
  5. Sağlıksız deri döküntülerini, kırışma ve diğer yaygın cilt problemlerine karşı korumak sağlar.
  6. Cilt ve gözenekleri daha esnek ve daha etkin bir şekilde olmasını sağlar.

Nemlendiricilerin Kullanım Süreleri: Birçok nemlendiriciler gece veya gündüz süresi arasında uygulamalı olarak tanımlanır. Diğer nemlendiriciler duştan sonra kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Nemlendiricilerin Kullanım Yerleri: Birçok nemlendiriciler yüz veya vücutta kullanmak üzere yapılmıştır. Kuru ayaklar gibi özel olarak yapılmış nemlendiriciler de vardır. Vücudun yanlış bölümüne kullanıldığında onlara yarardan çok zarar getirebilir. Örneğin, yüzde kullanılan bir ayak nemlendiricisi… Hassas olan yüzünüze zarar verebilir.

Kullanım Amacı: Nemlendiriciler genellikle belirli sorunlar ile uğraşmak için tasarlanmıştır. (Sadece nemlendirmek dışında) nemlendiricilerin ortak amaçları şunlardır; akne önleme, kırışıklıkları geciktirmek, izleri gidermek, fazla yağları çıkarmak, cilt tonunu sabitlemek, aşırı kuruluğu gidermek…

Cilt Tipinize Göre Nemlendirici Seçimi: Bir nemlendirici seçerken en önemli yönlerinden biri cilt tipine göre ürün seçmektir. Her cilt tipinin kendine göre kimyası vardır ve farklı nemlendiricilere tepki verecektir.

 

Kuru ciltler; Kuru ciltler için nemlendirici seçmek kolaydır. Yağ içeren bir nemlendirici seçin ve günlük duştan sonra onu vücudunuzda kullanın.

Yağlı cilt; Yağsız bir nemlendirici arayın. Yüzünüzdeki yağ bazını kaldırmanıza yardımcı olacak birşey olmalı.

Normal cilt; yağsız veya tamamen yağ bazlı ürünlerden kaçının. Normal bir nemlendirici seçin. Ama kullanmakta aşırıya kaçmayın. Çünkü dengeyi bozmak istemezsiniz.

Karma cilt;  tipik kuru cilt nemlendirici kullanabilirsiniz.

Hassas cilt; Yağsız ve hipoalerjenik olan nemlendiriciler arayın. Özellikle hassas ciltler için tasarlanmış nemlendiriciler mevcuttur. Onları kullanın ve aşırıya kaçmayın.

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

86
8 paylaşım, 8 points