Önce Fondöten Mi Kullanılmalı Primer Mi?


8
8 shares, 8 points

Makyaj çantamız günden güne kalabalıklaşıyor. Her gün çıkan yeni makyaj ürünleri, makyaj trendleri bizlerin makyaj koleksiyonunu genişletiyor.

Önce Fondöten Mi Kullanılmalı Primer Mi?


Makyaj çantamız günden güne kalabalıklaşıyor. Her gün çıkan yeni makyaj ürünleri, makyaj trendleri bizlerin makyaj koleksiyonunu genişletiyor. Peki, bu kadar makyaj malzemesinin arasında hangi ürünü ilk önce süreceğini biliyor musun? Yoksa sen hala makyajına fondötenle mi başlıyorsun?

Hazırlık aşaması
-Primer

Makyajına başlarken öncelikle primer yani makyaj bazını uygulamalısın. Primer, cildini nemlendirir, makyaja hazırlar ve makyajının daha uzun süre cildinde kalmasına yardımcı olur.

Editörün önerisi: Yılın en popüler trendi olan strobing, ıslak görünümlü ten makyajı için, ışıltılı makyaj bazı kullanabilirsin.

Göz makyajı
– Kaş

Cildine primer uyguladıktan sonra, kaşlarını şekillendirmelisin. Kaşlarını önce yukarı doğru tara ve daha sonra kaş rengine uygun bir kaş kalemi ile aralarındaki boşlukları doldurabilirsin.

-Far

Göz makyajına far ile devam edebilirsin. İster dumanlı göz makyajı yap, istersen de sadece baz rengi farını sür. Hangi stili tercih edersen et, önce farını uygulamlısın.

– Eyeliner

Farını sürdükten sonra sıra geldi eyeliner veya göz kalemine. Eğer dikkat çekici bir model arıyorsan, kedi gözü makyajına göz atmanı tavsiye ederiz.

-Maskara

Göz makyajını belirginleştirmek ve hacimli bakışlara kavuşmak için iki kat maskara sürmeyi unutmamalısın.

Ten makyajı
– Fondöten

Ten makyajına her zaman fondöten ile başlamanı tavsiye ediyoruz. Fondötenini sünger veya makyaj fırçası ile tampon hareketler ile yüzüne yay.

– Kapatıcı

Evet, bilinenin aksine kapatıcı fondötenden sonra sürülür. Sen de fondötenini uyguladıktan sonra sivilce izlerini, göz altı morluğunu veya cildindeki kırmızı bölgeleri kapatıcı ile gizleyebilirsin.

– Bronzer

Kontur makyajı veya bronzer farketmez, bu işlemleri fondöteni uyguladıktan sonra yapmalısın. Bronzer pudranı elmacık kemiklerinin üzerine uygulayarak sıcak bir ten görünümü elde edebilirsin.

– Allık

Yüz hatlarını belirginleştirmek ve canlı bir görünüme kavuşmak için allığını elmacık kemiğine uygula.

– Aydınlatıcı

2016 yılının en popüler trendi strobing için, şakaklarına, burun ucuna ve kaş altına aydınlatıcı sürmelisin. Hangi ten rengine hangi aydınlatıcıyı sürmen gerektiğini bu yazımızdan öğrenebilirsin.

Dudak makyajı
– Dudak kalemi

Dudaklarının önce çerçevesini belirlemelisin. Bunun için rujun ile aynı renkteki dudak kalemini, dudak çizginin etrafına uygula. Bu çizgiyi çok taşırmanı tavsiye etmiyoruz. Böylece doğal ve dolgun dudaklara kavuşacaksın.

– Ruj

Şimdi rujunu dudağının ortasından kenarlarına doğru iyice yay, işte bu kadar!

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

986
8 paylaşım, 8 points