Rus Savaş Uçakları Azezi Vurdu 19 Ölü 55 Yaralı


7
7 shares, 7 points

Türkiye sınırına 7 kilometre mesafedeki Halepin Azez ilçesinde hastane ve okulun bulunduğu bölgeye Rusya 8 balistik füzeyle saldırdı Saldırıda 19 kişi öldü 55 kişi yaralandı

Rus Savaş Uçakları Azezi Vurdu 19 Ölü 55 Yaralı


Türkiye sınırına 7 kilometre mesafedeki Halep'in Azez ilçesinde hastane ve okulun bulunduğu bölgeye Rusya, 8 balistik füzeyle saldırdı. Saldırıda 19 kişi öldü, 55 kişi yaralandı.

Rus savaş uçaklarının Türkiye sınırına 7 kilometre mesafedeki Halep'in Azez ilçesinde hastane ve ilkokulun bulunduğu bölgeye düzenlediği hava saldırısında ilk belirlemelere göre 19 kişi öldü, 55 kişi yaralandı.

ARALARINDA KADIN VE ÇOCUKLARIN BULUNDUĞU 19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Rus uçakları Kilis'in karşısındaki Halep'in Azezilçesine hava saldırısı düzenledi. Kadın, Çocuk ve Doğum Hastanesi ile okul bahçesine düzenlenen hava saldırısında aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 19 kişi hayatını kaybetti. Bölgede 55 kişi ise yaralandı.

8 BALİSTİK FÜZE ATMIŞLAR

Saldırının ardından Rus savaş gemilerinden Halep'in Azez ilçesindeki sivil birimlerine yönelik 8 balistik füze atıldığı ortaya çıktı.

YARALILARIN BİR KISMI TÜRKİYE'DE

Yaralılardan 35'i sınırdan alınarak ambulansla Kilis Devlet Hastanesi'ne getirilip tedavi altına alındı. Yaralılardan 2'si müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Hayati tehlikeleri bulunan 8 yaralı ise Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.

Öte yandan bombardımanda yaralanan 2 Suriyeli daha Kilis Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Yaralılarla gelen yakınlarının hastane çevresinde gözyaşı döktükleri görüldü.

TSK, PYD MEVZİLERİNE OBÜS TOPLARI ATIŞINI SÜRDÜRÜYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kilis'teki birliklerden obüs, tank birlikleri ve ateş destek vasıtalarıyla Minak Havaalanı, Telrıfat ve Şavarikat bölgelerine de Akçabağlar üst bölgesinden fırtına bataryasından atış vurmaya devam ediyor.

Bugün sabah saatlerinde TSK, Kilis'teki konuşlu bulunan birliklerin fırtına obüs, tank birlikleri ve ateş destek vasıtalarıyla Miniğ Havaalanı, Telrıfat ve Şavarikat bölgelerinde mevzilerini vurmayı sürdürüyor. Obüs toplarının ateşlenmesi sonucu top sesleri Kilis kent merkezinden duyuluyor.

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

934
7 paylaşım, 7 points