SAĞLIKLI TIRNAKLAR İÇİN EN İYİ İPUÇLARI


8
8 shares, 8 points

Bayanların diğer bir önem verdiği yerleri ise tırnaklarıdır. Bir çok oje tutkunu kadın vardır.

SAĞLIKLI TIRNAKLAR İÇİN EN İYİ İPUÇLARI


Bayanların diğer bir önem verdiği yerleri ise tırnaklarıdır. Bir çok oje tutkunu kadın vardır. Ve bunun yanında rengarenk, farklı modellerde ojeler. İnsan görüpte almamazlık yapamıyor gerçekten. Ojeden bahsetmişken size birazda oje sanatından bahsedeyİm. Artık kimse tek renk sade bir oje kullanmıyor. Birbirinden gösterişli oje desenleri bayanların gözlerini kamaştırıyor. Tabiki abartılı desenler profesyonellerin işi ama el becerisi olan bayanlar, ellerine bir makas bir bant ve bir kaç oje alıp o gördükleri çoğu deseni yapabiliyor ve oldukça kolay… Ayrıca kendiliğinden desenli ojelerde mevcut. rneğin kikonun mıknatıs tutarak şekil değiştiren ojesi!!! Ayrıca hazırda satılan oje boncukları, stickerları, simleride desen yapmak yerine tercih edilen parçalar arasında. Çünkü oldukça pratikler, bant kesip yapıştırıp oje sürmek yerne direk onları tırnağımızın üzerine yapıştırarak kısa sürede şahane sonuçlar elde edebiliriz. Peki oje yapmak için sadece bunlar gerekli mi? Tabi ki hayır. Sağlıklı ve güçlü tırnaklar gerekli. Peki bunun için ne yapabiliriz, işte sıralayalım;

 

Tırnak yağı kullanmak: Tırnak büyümesine yardımcı olacak yağ asitleri içerir. Anti-oksidanlar ve besinler ekleyerek yaklaşık 1/8 aylık bir sürede büyür. Bu yağlar genelde gece dokulara emilir. Bu yüzden uyumadan önce bu yağı kullanmanızı tavsiye ederiz.

El kremi kullanın: Sadece dinlenmek için bile olsa ellerinize masaj gibi uygulayın. Aynı zamanda kan dolaşımını arttırır ve tırnak büyümesini kolaylaştırır.

Doğru törpüyü kullanın: Kendinize bir bumerang şekilli törpü alın. Onlar pürüzsüz bir görünüm yaratır.Doğru araçları kullanın: Tırnak kenarlarındaki derileri iterken rastgele duran birşeyi kullanmayın. Kendinize ait bir çubuğunuz olsun. Veya satın alın.

İyi bir top coat (üst kat) yapın: Tırnaklarınızın gün boyu parlamasını istiyorsanız iyi bir top coat yapın ki daha kaliteli bir tırnak görüntüsü sergileyin.

Trend kalmaya bakın: Önümüzdeki sezon neonların, derin morların ve yeşillerin sezonu olacak. Ojelerinizi ona göe seçin. Kısa tırnaklar için kare şekil, daha uzunları için oval şekli kullanabilirsiniz.

Tırnak besleyici, güçlendirici takviyeler kullanın: Çinko bakımından zengin takviyeleri alarak sağlıklı, güçlü tırnaklara kavuşun. Ve onları koruyun.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

298
8 paylaşım, 8 points