Sakal ile saç dökülmesi derdi ve minoxidil sakal ve saç çıkarıcı yaklaşımı


211
80 shares, 672 points

Saç dökülmesi derdi bütün insanların çekindiği bir haldir ve fazlası ile rahatsızlık verir. Diğer bir anlatımla bir sağlık problemidir. Uzun yıllar saç dökülmesi konusu derinlemesine incelenmiş bu fazlası ile rahatsızlık meydana getiren

 

Sakal ile saç dökülmesi derdi ve minoxidil sakal ve saç çıkarıcı yaklaşımı

 

Saç dökülmesi derdi bütün insanların çekindiği bir haldir ve fazlası ile rahatsızlık verir. Diğer bir anlatımla bir sağlık problemidir. Uzun yıllar saç dökülmesi konusu derinlemesine incelenmiş bu fazlası ile rahatsızlık meydana getiren duruma karşı çareler üretilmeye çalışılmıştır. Bu arayışın, eldeki verilere göre seneler öncesinden başladığı bilinir. Arayış ne zaman başlamış olursa olsun ya da her ne biçimde ilerlemiş olursa olsun tek bir gerçek varki o da çarenin insanoğlunun geldiği yerde yani doğada bulunduğudur. Yüz yıllar öncesine dayanan bu arayış organik şeklinde doğada başlamış ve bu gün bilimsel çevrelerce de kabul edildiği üzere kimyasal değil bitkisel muhteviyatlı çeşitler bu konuda yüksek başarı sağlamıştır. Saç dökülmesi meselesine girişmeden önce elbetteki önce nedenlerine bakılmalıdır. Bu duruma yol açan bazı sebepler vardır ve bu sebepler iyi bilinirse elbette ki çareye de o kadar fazla yaklaşılacaktır. Androgenetik allopesi olarak bilinen yani erkek tipi saç dökülmesi beyaz insan ırkında en fazla rastlanan saç dökülmesi tipidir. Öyle ki neredeyse görülme sıklığı % yüze yakındır. Diffüz alopesi şeklinde bilinen ve nerdeyse bütün kafa derisi üstünde yayılan jeneralize yada global saç dökülmesi tipidir. Ciddi oranlarda saç kaybı görülene kadar genelde farkına varılmaz. Diffüz alopesinin gidişatı değişkendir ve bazı nedenlere bağlı olarak sürekli olarak veya bazen artış gösterme biçimde gözlemlenir.

Bir başka yoğun şekilde karşılaşılan saç dökülmesi türü ise infestasyonlar sonunda oluşan türdür. Bu tip saç dökülmesi çeşitli türde bakteri, virüs yada mantar gibi mikro organizmalar ve bazı asalaklar ( bit, pire vs.) kısmından dolaylı şekilde yada direkt saçın gövdesinin yıkılması ve ya saç foliküllerinin işlevlerinin bozulmasına bağlıdır. Bu tip rahatsızlıklarda sıkıntı başka nedenlere nazaran daha belirgin yada bir öteki deyişle daha gözle görülmekte olduğundan sorunlara yol açan bu sebepler daha rahat giderilmekte dolayısı ile kalıtımsal ya da streslere bağlı durumunda olan saç dökülmelerine nazaran daha çabuk olumlu neticeler alınmaktadır. Saç dökülmesi problemlerine sebep olan onlarca neden vardır. Ne nedenden olursa olsun şurası bir gerçektir ki, probleme kimyasal çözümler değil yüzde yüz doğal ve doğadan gelen çarelerle yaklaşmak elbetteki en akıllıca yöntem olacaktır. Bir çok hastalıkta bulunduğu gibi saç dökülmesi probleminede tabii çareler üretilmiştir.Modern tıpta bu sıkıntı içinde bir çare kesin olarak yer alır. Bu sebeple yüzde100 başarılı ve etkili içerikler ile oluşmuş ürünler saç dökülmesi konusunda daha kalıcı ve fazla bir biçimde olumlu sonuçlar verir.

Minoxidil Sakal çıkarıcı gün içersinde iki defa sakal çıkmasını istediğiniz bölgeye sürüyorsunuz ve yıkamıyorsunuz 4 saat sonra arzu ederseniz yıkayabilirsiniz. Bazı kişiler ilk aylarda etki gormeye başlarken bazı insanlar da 2, aydan sonra sakallarına sahip oluyorlar. Artık minoxidil sayesinde hiç kimse sakalsız köse ve seyrek sakallı kalmıyacak, Sakal erkekler açısından önemli faktördür. Bu neden ile sakal çıkarıcı ürünlere son derece talep olduğu bilinmektedir. Minoxidil sakal çıkarıcı özelliği ile birlikte saç çıkarıcı özelliği ilede bilinmekte. Hem bunun için hemde saç dökülmesi sıkıntısı çekenler tarafından yıllardan beri kullanılan bir üründür.

 

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

887
83 paylaşım, 436 points