Sevilen Oyuncu Oya Aydoğan, Son Yolculuğuna Uğurlanıyor


0
0 shares, 0 points

Geçen hafta rahatsızlık nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldığı hastanede dün sabah aramızdan ayrılan ünlü sanatçı Oya Aydoğan, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

Sevilen Oyuncu Oya Aydoğan, Son Yolculuğuna Uğurlanıyor


Geçen hafta rahatsızlık nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldığı hastanede  dün sabah aramızdan ayrılan ünlü sanatçı Oya Aydoğan, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

Oya Aydoğan şu sıralar Cemal Reşit Rey Salonu’nda düzenlenen anma töreninin ardından Levent Camisi’ne götürülecek. Ünlü oyuncu burada ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından vasiyet ettiği Ulus Mezarlığı’na defnedilecek.

ARKADAŞLARI VE SEVENLERİ AKIN ETTİ

Ünlü oyuncunun ölümünün ardından arkadaşları ve sevenleri şu sıralar Cemal Reşit Rey Salonu’nda anma töreni düzenliyor.

SEVİM EMRE VEDA MEKTUBUNU OKURKEN FENALAŞTI

Orhan Gencebay’ın eşi Sevim Emre  yakın arkadaşı Oya Aydoğan’a ölmeden önce yazdığı mektubu okumak istedi ve  gözyaşları içinde okudu.İşte Sevim Emre’nin duygu dolu veda mektubunda kaleme aldıkları;

“Canım Oya’m neden yazıyorum? niye yazıyorum? bilmiyorum.. Çaresizim, üzgünüm. Düşünüyorum da kaç yıldır Oya gibi işledik dostluğumuzu. Kâh güldük güzel günlerde kâh ağladık. Sen hep yanımızdaydın. Vefalıydın, benim can dostumdun.

Bu mektup senin için. İnşallah iyileştiğinde sen de okuyacaksın hayat böyle işte ne olacağını asla bilemiyor insan aslında sevdiklerine duygularını söylemeli hiç bir şeyi ertelememeli ama sen benim seni ne kadar çok sevdiğimi biliyorsun değil mi? Benim oy oyum iyileşeceğine canı gönülden inanmak istiyorum bir hafta oldu. Sen uyuyorsun kötü hiç bir yorumu duymak istemiyorum kulaklarımı tıkadım soran gözlerle doktorların gözünün içine bakıyorum içimden bir ses sabır diyor da kendime soruyorum ben nasılım? Nasıl mıyım bilmiyorum. Canım hem üzgünüm, hem umutluyum hem de çok korkuyorum. Günlerdir dua ediyorum yalvarıyorum Rabb’ime seni ailene yavruna sevdiklerine ve bizlere bağışlasın diye.

Çığlıklarım boğazımda düğümleniyor. Gözyaşlarım içime akıyor. “Karamsarlık korkaklıktır.” diye bir söz duymuştum. Aynı ruh hali içindeyim ama yine de içim umut dolu. Senin adına canım Oya’m. Dost düşman kötü günde belli olur derler. Nasıl dost biriktirmişsin, soğuk hastahane koridorlarında gördüğüm yüzlerce tanıdık tanımadık yüz herkes senden iyi bir haber almak için burada soran gözlerle. Endişeyle bakıyorlar. Çaresiz binlerce gönül dostumun duaları içimi ısıtıyor. Yoğun bakımın önünde oradan gelecek müjdeyi bekliyorum. Senin iyi olman sağlıkla uyanman için Rabbim’den şifa isteyenlerin nefeslerini Rabbim’e seslenişlerini duyuyorum. İnşallah o güzel gözlerindeki sevinç gözyaşlarıyla bize doğru koştuğunu göreceğim. Sen yeter ki hayata sımsıkı sarıl. Bırakma seninle yine dertlerimizi mutluluklarımızı paylaşacağız ve sen bana yine ‘Sevimişkom’ diyeceksin. Eksik kalan yanım tamamlanacak ve biz yine hep birlikte yürüyeceğiz. Bu hayat yolunu acıları geride bırakıp unutarak..”

OĞLU, TABUTUNUN BAŞINDA DUA ETTİ

Ünlü sanatçının konser salonuna getirilen tabutunun üzerine yakınları ve sanatçı dostları karanfil bıraktı. Ünlü sanatçının tabutuna sarılan sevenleri gözyaşlarına boğuldu. Oya Aydoğan’ın oğlu Gurur Aydoğdu ise annesinin tabutunun başında dua etti.

OYA AYDOĞAN’IN VASİYETİ NEYDİ ?

Oğlu Gurur’un yaptığı açıklamaya göre Oya Aydoğan’ın vasiyeti cenazesinin Ulus Mezarlığı’na defnedilmesiydi.

 

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

556
0 paylaşım, 0 points