Soğuk Suyla Yıkanmak İçin 6 Neden


0
0 shares, 0 points

Sadece soğuk suyla yıkanarak gençliğimizi sürekli koruyabiliriz.

Soğuk Suyla Yıkanmak İçin 6 Neden


Sadece soğuk suyla yıkanarak gençliğimizi sürekli koruyabiliriz Hem cildimiz, hem de saçlarımız Sebum denilen bir tabakayla kaplıdır. Bu tabakanın içerdiği doğal yağ tabakası sayesinde, cildimizde ve saçlarımızda, korunma ve kayganlık da sağlanmış oluyor.

Banyo yaparken kullandığımız sıcak su yüzünden bu değerli sebum tabakası kuruyabiliyor. Bu sebeple cildimiz de daha kuru oluyor ve saçlarımız kırılma ve dökülmelere karşı daha da hassaslaşıyor. 

Soğuk su ile yıkanmak saçlarımızın daha parlak görünmesine ve cildimizin daha sağlıklı olmasına imkan sağlar.

Bu arada, soğuk duş almak bilinen en temel “yaşlanma önleyici” sırlardan biridir.

Soğuk su, cildin daha sıkı ve daha elastik olmasına yardımıcı oluyor. Elbette daha canlı ve ışıltılı görünmesine…

Hem biliyor musunuz; bu sayede güçlenen saçlar kolayca kırılmıyor ve dökülmüyor. Eğer saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız, kayıplarınızı azaltmanın bir yolu da soğuk su ile yıkanmak.

Soğuk Su Sayesinde Saçın Üst Tabakası Güçleniyor: Saçlarım hemen yağlanıyor diyenler, dikkat! 

Şampuan ve saç kremi kullandıktan sonra saçlarımızı soğuk suyla durulamak son derece faydalı. Hem saçın üst tabakasını güçlendirmiş, hem de yağlanmayı engellemiş oluyoruz.

Nasıl mı? Soğuk su, saçlarımızda bulunan üst tabakanın kapalı kalmasına yardımcı oluyor. Bu sayede saçlarımız güçleniyor.

Tarama sırasında kolayca oluşan saç dökülmeleri ortadan kalkıyor. Ayrıca, dış dünyadaki kirlerin, kafa derisinde birikmesi de önlenmiş oluyor.

Soğuk Su Cildimize de İyi Geliyor: Banyo yaptıktan sonra tüm vücudu 2-4 dakika boyunca soğuk suyla yıkamak cildinizin gençleşmesini sağlar.

Ciltteki gözenekleri açtıktan sonra daha soğuk suyla yıkamak, bir nevi doğal mühür etkisi yaratıyor.

Soğuk suyla sıkılaşmış olan gözenekler, daha sonra dış dünyadan gelen kir ve benzeri etkiler yüzünden tıkanmıyor ve sivilce sorunu da doğal olarak azalmış oluyor.

Soğuk su aynı zamanda bir detoks! Toksinleri ve kirleri sıkıştırarak vücuttan dışarı atıyor.

Saçlarınızı fön makinesiyle, ılık hava veren en düşük seviyede kurutun: Soğuk su ile yıkanan saçlar daha parlak ve ışıltılı görünür.

Aynı mantık soğuk hava ile kurutulan saçlar için de geçerlidir. Zaten fön makinelerinde bulunan düşük ısı ayarı da bu amaç için konulmuş.

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

1
0 paylaşım, 0 points