Vücuttaki Toksini Atan 12 Besin


9
9 shares, 9 points

Bu ve bunun gibi pek çok faktör toksin adı verilen zararlı maddelerin vücutta birikmesine yol açıyor. Vücutta biriken toksinler ise halsizlik ve yorgunluk hissine yol açtığı gibi kilo sorunu yaşayan kişilerde kilo vermeyi zorlaştırıyor

Vücuttaki Toksini Atan 12 Besin


Fast food tüketimi Sosis, sucuk, salam vb işlem görmüş yiyeceklerin tüketimi Kömür ateşinde direkt pişmiş yiyeceklerin sıklıkla tüketimi Sigara içmek, Alkol kullanmak İş yaşamına bağlı hareketsiz yaşam Kirli hava koşulları Egzoza maruz kalma Stres

Bu ve bunun gibi pek çok faktör toksin adı verilen zararlı maddelerin vücutta birikmesine yol açıyor. Vücutta biriken toksinler ise halsizlik ve yorgunluk hissine yol açtığı gibi kilo sorunu yaşayan kişilerde kilo vermeyi zorlaştırıyor. İşte tüm bu nedenlerden dolayı toksinlerden arınmak daha sağlıklı ve daha enerjik bir vücuda kavuşmak ve kilo kaybını kolaylaştırmak için elzem hale geliyor. Toksinlerden arınmak için gerekli olan ise, toksin atan besinleri sıklıkla tüketmeye çalışmak.

 Yeşil Çay – Flavonoid içeriğiyle antikanserojenik rol oynamaktadır. – Metabolizmanın hızlanmasına katkı sağladığı yönünde yapılan çalışmalar bulunmaktadır. – Antioksidan rol oynamaktadır. – Sakinleştirici, rahatlatıcı özelliği bilinmektedir.

Yoğurt – Probiyotik içeriğiyle bağırsakları rahatlatmakta, sindirimi kolaylaştırmaktadır. – Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. – Yüksek kalsiyum içeriğiyle kemikleri beslemektedir. – Ana öğünlerle beraber tüketildiğinde yağ yakımını hızlandırıcı rol oynadığı bilinmektedir. – İyi bir toksin savardır.

Ananas – En güçlü toksin savarlardan biri olarak kabul edilmektedir. – Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. – İçeriğinde ki bromolin maddesi ile metabolizmayı hızlandırmaktadır. – Hücre yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

Elma – Toksin atıcı özelliği bulunmakta, karaciğer hücrelerini koruyucu etkisinden söz edilmektedir. – Posa bakımından zengindir. – Güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

Enginar – Karaciğerden toksinlerin atılmasını sağlayan en iyi toksin savar besinlerden birisidir. – Antioksidan içeriğiyle vücudu kansere karşı da koruyucu rol oynamaktadır. – Kan şekerini dengelemeye yardımcı olmaktadır. – Kandaki kolesterol ve üre seviyelerini azaltıcı etkiye sahip olduğu bilinmektedir.

Greyfurt – Karaciğer arındırıcı ve koruyucu özelliğiyle toksin savar besinlerden birisidir. – Antioksidan içeriğinin yanı sıra güçlü bir C vitamini kaynağıdır.

Karahindiba – Karaciğere destek vererek toksin atımına yardımcı olmaktadır. – İçeriğindeki karatenoidler sayesinde antioksidan rol oynamaktadır.

Kırmızı Pancar – Karaciğerin düzenli çalışmasına yardımcı olması nedeniyle iyi bir toksin savardır. – Hazmı kolaylaştırıcı etkisi bilinmektedir. – Sindirimin daha kolay gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Lahana – Antioksidan ve antikanserojenik olan lahana iyi bir toksin savardır. – Sindirim sistemini temizleyici rol oynamaktadır. – Karaciğerin detoks yeteneğini güçlendirmektedir.

Limon – İyi bir toksin savardır. – Yüksek C vitamini içeriği ile bağışıklık sistemini arttırmaktadır. – A vitamini ve folik asit içeriğiyle hücre yenilenmesine de katkıda bulunmaktadır.

Omega – 3 – Yeterli miktarda ve düzenli olarak tüketilen omega- 3’ün toksin savar özellik gösterdiği bilinmektedir. – Aynı zamanda düzenli alınan omega-3 ile kan trigliserid yani kan yağı düzeyi azalmaktadır. – Düzenli omega-3 tüketimi kaliteli bir beslenme örüntüsüne fayda sağlamaktadır.

 Sarımsak – Bağışıklık sistemini güçlendirici rol oynamaktadır. – Antioksidan ve antikanserojen olduğu bilinmektedir. – Yüksek tansiyon durumunda tansiyonu düşürücü etkisi bilinmektedir. – İçerdiği allicin adlı madde sarımsağa keskin kokusunu verdiği gibi antibiyotik özellik göstermektedir. 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

968
9 paylaşım, 9 points