Yağlanan göz kapağına elveda! Kalıcı göz makyajının 4 sırrı


6
6 shares, 6 points

Cildin yağlı da olsa, karma da olsa göz kapaklarının yağlanmasından dolayı makyajının bütün gün sabit kalmasını sağlamak bir mücadele gerektiriyor

Yağlanan göz kapağına elveda! Kalıcı göz makyajının 4 sırrı


Cildin yağlı da olsa, karma da olsa göz kapaklarının yağlanmasından dolayı makyajının bütün gün sabit kalmasını sağlamak bir mücadele gerektiriyor! Bazen o kadar zorlaşıyor ki göz makyajı yapmaktan vazgeçiyoruz! Aslında bu çözümsüz gibi görünen sorunu kontrol altına alabilmek için yapabileceğimiz bazı hileler var. Bakalım bu hileler nelermiş?

1.Cilt bakım rutinini değiştir
Göz kremleri cilt bakım rutininin önemli bir parçası ama eğer göz kapakların yağlıysa sadece gece yatmadan önce uygulamanı öneririz. Böylece krem kalıntılarının göz kapaklarını yağlandırmasına engel olmuş olursun.

2.Yüzünü yıkamayı unutma
Sabah makyajını yapmadan önce yüzünü yıkamak, gece boyu yüzünde biriken yağın temizlenmesi açısından çok önemlidir. Ayrıca sana tertemiz bir baz oluşturur. Bu nedenle cilt tipine uygun, Garnier Saf & Temiz Derinlemesine Temizleme Jeli gibi bir temizleyici ile cildini temizlemeyi sakın unutmamalısın.

3.Primer uygula
Yüzünü yıkadıktan sonra göz kapaklarına Urban Decay Eye Shadow Primer Potion gibi bir primer uygulayarak makyajın ve cildin arasında bir bariyer oluşturabilirsin. Böylece göz makyajın daha kalıcı olur, çizgilere dolmaz ve daha yoğun görünür.

4.Pudradan yararlan
Primer göz makyajının sabit kalmasını sağlasa da gözlerin fazla yağ ürettiği için, primer’ın üzerine göz makyajını uyguladıktan sonra Giorgio Armani Luminous Silk Powder gibi bir pudra kullanmanı öneririz. Eğer nude veya kedi gözü makyajı deneyeceksen transparan pudra uygulayabilir, dumanlı veya renkli bir göz makyajı tercih edeceksen de krem göz farlarından kaçınmanı öneririz.

Bu sırları artık bildiğine göre yağlı göz kapaklarına elveda diyebilirsin!

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

55
6 paylaşım, 6 points