Yaza Bakımlı Girin


6
6 shares, 6 points

Peki siz yaza hazır mısınız? Eğer saç, cilt ve vücut bakımınızı henüz yapmadıysanız, bu önerilere dikkat etmenizde yarar var. Yaz aylarına çeyrek kala, kuşkusuz sıkı ve formda bir vücut, pırıl pırıl bir cilt, fit bir beden herkesin hayalidir. Bunların hepsine sahip olmaksa, kendine ve

Yaza Bakımlı Girin


Peki siz yaza hazır mısınız?

Eğer saç, cilt ve vücut bakımınızı henüz yapmadıysanız, bu önerilere dikkat etmenizde yarar var. Yaz aylarına çeyrek kala, kuşkusuz sıkı ve formda bir vücut, pırıl pırıl bir cilt, fit bir beden herkesin hayalidir. Bunların hepsine sahip olmaksa, kendine ve bakımına özen göstermeyenler için bir anda mümkün olmayacaktır. İster önce saçlarınızdan, ister gardırobunuzdan, ister vücut ve cilt bakımınızdan isterseniz beslenme düzeninden başlayın… Unutmayın ki yaz aylarına zinde ve bakımlı bir şekilde girmek sizin yararınıza olacaktır. Özellikle daha hafif yemekler yemeğe başlamanız ve bol su tüketmeniz, vücudunuzu hem forma sokacak hem de toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer işe beslenmeyle başlıyorsanız, işte size birkaç ipucu:

* Porsiyonlarınızı mümkün olduğu kadar küçük tutmaya özen gösterin.
* Yağ oranı düşük, hafif ve lifli gıdalar alın. Az yağlı salata, haşlanmış beyaz et, zeytinyağlılar ve haşlanmış sebze gibi…
* Eğer içeceklere düşkünseniz, gazlı ve şekerli içecekler yerine taze sıkılmış meyve sularını, temelde ise bol su içmeyi tercih edin.
* Eğer tercihiniz alkol ise, votka, rakı gibi yüksek kalorili içecekler yerine kırmızı şarap, beyaz şarap gibi daha az kalorili içecekleri tercih edin.
* Tuzu fazla tüketiyorsanız, evde yaptığınız ya da bir restoranda sipariş ettiğiniz yemeğin tadına bakmadan asla tuzluğa saldırmayın. Tuz gibi, diğer baharatları da azaltmaya özen gösterin. Çünkü baharatların iştah açıcı özelliği vardır. Bunun yanı sıra fazla tuz da selülit oluşumunu hızlandırır.
* Yaza girmeden önce posa tüketimini artırmanızda yarar var. Meyve ve sebzeleri bol tüketmeyi, meyveleri mümkünse kabuklarını soymadan yemeyi tercih edin.

 

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

131
6 paylaşım, 6 points