YEŞİL ÇAYIN HİÇ BİLMEDİĞİMİZ FAYDALARI


0
0 shares, 0 points

Yeşil çay dünyadaki en sağlıklı içeceklerden biridir. Antioksidanlar ve vücut üzerinde güçlü etkileri vardır.

YEŞİL ÇAYIN HİÇ BİLMEDİĞİMİZ FAYDALARI


Yeşil çay dünyadaki en sağlıklı içeceklerden biridir. Antioksidanlar ve vücut üzerinde güçlü etkileri vardır.

1- Yeşil çay ile sağlığınızı güçlendirin. Çeşitli biyoaktif bileşikler içerir. Yeşil çay, sadece yeşil bir sıvıdan daha fazladır. yapraklarında biyoaktif bileşiklerin birçoğunu içeren bu nihai bir içecek, içinde birçok besin kaynağı vardır. Bu maddeler zararlı hücreleri ve molekülleri korumak aynı zamanda vücutta serbest radikallerin oluşumunu azaltır. Bu serbest radikallerin, yaşlanmada bir rolü olduğu ve hastalıkları her türlü sağladığı bilinmektedir.

 

2- Yeşil çayın içindeki bileşikler beyin fonksiyonlarını geliştirir. Yeşil çay aynı zamanda bizleri daha akıllı yapabilir. İçinde kafein olduğunu söyleniyor ve kafein beyin fonksiyonlarında çeşitli yönlerde, gelişmelere yol açmıştır. Yeşil çay içmekle kahve içmek birçok kişinin kıyasıyla yeşil çayın daha çok enerjiye sebep olduğunu ve çok daha verimli olduğu rapor etmektedir.


3- Yeşil çay yağ yakımını artırır ve fiziksel performansını artırır. Eğer herhangi bir yağ yakma listesine bakarsanız, yeşil çay orada olacaktır. Ancak, etkileri bireye bağlı olabilir.


4- Yeşil çay antioksidanları kanser riskini azaltır. Kanser hücrelerin kontrolsüz büyümesi ile olur. Bu dünyanın önde gelen ölüm sebeplerinden biridir.


5- Beyni korur ve alzheimer ve parkinson riskini azaltır. Alzheimer hastalığı, insanlarda en yaygın nörodejeneratif hastalıktır. Parkinson hastalığı en yaygın ikinci nörodejeneratif hastalık ve beyinde dopamin üreten nöronların ölümünü içerir.


6- Diş sağlığını geliştirir ve enfeksiyon riskini düşürür. Streptococcus mutans ağızda birincil zararlı bakteridir. Çalışmalar, yeşil çayda bulunan bileşenlerle Streptococcus mutans büyümesini azalttığını göstermektedir. Yeşil çay tüketimi, diş sağlığını iyileştirmek ve çürükleri en aza indirgemeye yarar. Başka bir müthiş yeşil çay faydasıda ağız kokusuna iyi gelmesidir.


7- Diyabet riskini azaltır. Bu hastalık, insülin direnci veya insülin üretmek için yetersizlik anlamı taşır. Çalışmalar yeşil çayın insülin duyarlılığını artırmak ve kan şekeri düzeylerini ayarladığını ortaya koymuştur.


8- Obez olma riskini azaltır. Yeşil çay, kısa vadede metabolik hızınızı artırabilir ve bu göz önüne alındığında, bu size ideal bir kilo sağlar.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

560
0 paylaşım, 0 points