Yoğurt suyunu sakın dökmeyin


5
5 shares, 5 points

Yoğurt suyunun mucizevi faydaları Yoğurt ve suyunun faydaları saymakla bitmiyor

Yoğurt suyunu sakın dökmeyin


Yoğurt suyunun mucizevi faydaları Yoğurt ve suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Kilodan böbrek taşına kadar pek çok sağlık sorununun ortadan kalkmasına yardımcı olan yoğurt suyu, içerdiği kalsiyum, protein ve B vitaminleri ile hücre yenilenmesine sebebiyet verir ve gençleşirir.

Diyetisyen Arzu Karabulut, ara öğünlerde salatalık, nane, birkaç kaşık yoğurt ve yoğurt suyu ile yapılan cacık yemenin faydalarını anlattı. sıhhatli kilo vermenin yanı sıra bedenin formunun korunabilmesi için sindirim sisteminin durumu çok önemlidir. Bilhassa tüketilen besinlerin sindirilmesi ve dışarıya atılması, fazla kiloları önlemektedir

Belli başlı besinlerin neden olduğu kabızlık sorunu ile yağlar bedende depolanır. Burada ideal kilo için kabızlık sorunu ile büyük bir engel olarak karşımıza çıkmaktadır. Yoğurt suyunun içinde yer alan faydalı bakteriler ile bağırsak florası dengelenerek, kabızlık sorunun giderilmesine yardımcı olur. Halsizlik, kilo artışı ve anksiyet gibi sorunlara neden olan trioid derdine de deva yoğurt suyu.

Bilhassa maden suyu, yoğurt suyu ve birkaç kaşık yoğurtla yapacağınız ayran, trioid fonksiyonlarının dengelenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca yoğurt suyu tokluk hissi ile zayıflama programınızda iyi bir seçenektir. Şeker hastası ya da insülin direnci olan bireyler için yoğurt suyu, doğal ilaç görevi görüyor. Kan şekerini dengede tutarak, bireyin direncinin arttırılmasında oldukça faydalı…

Ayrıca tokluk hissi ile beraber bireyin daha dingil ve ayran Yoğurt suyu da ihtiva ettiği B2 vitamini ve doğal whey proteini takviyesine imkan tanımaktadır. Metabolizmanın daha iyi çalışmasını ve kas kütlesini arttırmayı talep edenler için günde bir bardak yoğurt suyu yardımcı olacaktır. Ayrıca bir miktar lezzet katmayı talep edenler için tarçın, zerdeçal ve zencefil gibi faydalı baharatlardan uygun bir tarif çıkabilir. Cilt lekelerinin yarattığı estetik kaygı yoğurt suyu ile giderilebilir.

Yoğurt suyu da ihtiva ettiği B2 vitamini ve doğal whey proteini takviyesine imkan tanımaktadır. Metabolizmanın daha iyi çalışmasını ve kas kütlesini arttırmayı talep edenler için günde bir bardak yoğurt suyu yardımcı olacaktır. Ayrıca bir miktar lezzet katmayı talep edenler için tarçın, zerdeçal ve zencefil gibi faydalı baharatlardan uygun bir tarif çıkabilir. Cilt lekelerinin yarattığı estetik kaygı yoğurt suyu ile giderilebilir.

Sabah ve akşam olmak sureti ile günde iki defa lekeli bölgeye yoğurt suyunu sürerek cildinizin güzelleştiğini görebilirsiniz. Ayrıca koltukaltı gibi kararan bölgelerin temizlenmesi amacı ile de kullanılabilir. Yoğurt suyunun ihtiva ettiği vitamin ve mineraller idrar yolları ve böbreklerin temizliğinde etkin rol oynamaktadır. Böbreklerde kum ya da taş problemi yaşayanlar için her gün yarım çay bardağı yoğurt suyu faydalı olacaktır.”

Diyetisyen Arzu Karabulut, yoğurt suyunun diğer faydalarını şöyle sıraladı: “ Saç, diş ve kemiklerin güçlenmesinde yardımcı olur. Hazımsızlık ve karın şişkinliğinin giderilmesinde faydalıdır. Kanser riskini karşı koruma sunar. Cilt sorunları, cilt kırışıklıkları ve cilt lekelerini geriletir.

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

926
5 paylaşım, 5 points