Yüz Şekline Göre Makyaj


0
0 shares, 0 points

Geçmişten günümüze olan ilerleyen süreçte bayanların makyaj yapma hakkında bilgilendirilmesin de birçok kurum çalışmalar yapmaktadır.

Yüz Şekline Göre Makyaj


Geçmişten günümüze olan ilerleyen süreçte bayanların makyaj yapma hakkında bilgilendirilmesin de birçok kurum çalışmalar yapmaktadır. Özellikle yanlış yapılan makyajların veya bu konu hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayan kişilerin yaptığı makyajlar oldukça kötü sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra makyaj yapmanın oldukça popüler hale geldiği günümüzde dünya genelinde çalışan veya çalışmayan hemen her kadın günlük olarak makyaj yapmaktadır. Fakat her makyaj yapan kişi makyaj yapma konusunda bilgiye sahip değildir.

Yüz şekline göre makyaj yapmak hakkında birçok kurum bilgilendirmeler yapsa da bu bilgilendirmeler hemen her kadına ulaşamamıştır. Makyaj yapmak oldukça ciddi bir işlem olduğu için makyaj yaparken yüzünüzün şekli oldukça önemlidir çünkü yapım aşaması kişinin yüz şekillerine göre en iyi olanı bulmak amaçlanır. Bu duruma örnek vermemiz gerekirse günlük hayatta bilinmeden sadece kendi renk zevkine göre makyaj yapan kadınların sayısı oldukça fazladır.

Yüz Şekline Göre Makyaj

Aynı zamanda bu bilinmeden yapılan makyajların sayısı da giderek artmaktadır. Bu sebepten dolayı yanlış makyaj yapan kişilerde memnun olmama gibi birçok kötü zevk durumu ortaya çıkmaktadır. Yüz şekline göre makyaj bayanların kendi yüzleri için en doğru makyaj şekillerini bulmalarını sağlar bunun yanı sıra ten rengine göre yapılan seçimlerle de en yüzleri için en uygun renkleri bulmalarında önemli bir rol oynamaktadır. Bu iki durumu birleştirdiğimiz zaman yüz şekline göre makyaj yapmak doğru olanı bulmanın yanı sıra ten rengine göre de seçim yapmak en iyi renkleri bulmamızı sağlamaktadır.

Oval Yüz Şekiline Göre Makyaj : Önce fondöten ve pudra daha sonra ise allığı kullanarak makyaj yapmaya başlayın. Kesin çizgilerden kaçarak makyajınızı yapın. Koyu renleri hem rujda hemde göz makyajında tercih etmen şart ayrıca keskinlik sizin düşmanınız yayarak oval şekilde makyaj yapmayı unutmayın.

Yüz Şekliniz ne olursa olsun ten renginiz ile birbirine çok yakın fondoten kullanmayı tercih etmeniz şart hanımlar.

Kare Yüz Şekline Göre Makyaj :  Merhaba fondöten ürününü yüzünün ortasında başlayarak sürmen şart , aydınlatıcı ( parlatıcı ) ürünleri çenende ve göz altlarında hafifce kullanmalı şakaklarının üstüne ise hafifce bronzlaştırıcı alık sürmelisin.. Dudakların için kullandığın ürünlerde canlı renkleri seçmeyi unutma.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Makyaj :  İlk önce yüzünüze fondoten sürerek işe başlayın daha sonra ise gözaltı ve burnunuzun ucuna parlatıcı sürün. Hatta birada ağız kenarlarına partalıcı sürebilirsiniz. Bronzlaştırıcıyı elmacık kemiklerine sürerek yüzünüzün eşit oranda görünmesini sağlayabilirsiniz çok abartıya kaçmadan koyu renkleri tercih etmeniz öneriyoruz.

Uzun Yüz Şekline Göre Makyaj : Yüzüne ten renginde bir fondoten sürerek işe başlamalısın. Elmacık kemiğinden kulaklarına doğru sürterek koyu renk pudrayı yaymalısın. Gözlerine ve dudaklarına yatay makyaj yapmak sende şahane sonuçlar çıkartıcaktır.

Üçgen Yüz Şekline Göre Makyaj : Yüzüne fondöten ürününü her tarafa eşit dağılacak şekilde sürmelisin. Daha sonra ise yanaklarının üstüne hafif pudra ve aydınlatıcı sürmen şart. Alın bölgeni daha ince göstermemiz gerektiğinden şakak kemiklerinin üszerine brozlaştırıcı aldıgı sürmelisin lakin abartıya kaçma. Ve son olarak koyu renk allık kullanarak yüzünün ortasını genel merkez yapmalısın.

Herkadın güzeldir yeterki doğru makyaj tekniklerini kulansın. Yüz şekline göre makyaj konusu üzerine birçok marka ortaya çıkmış olduğu için rekabet ortamı da iyice artmaktadır. Bunun yanı sıra satışa sunulan markaların ürettikleri ürünlerin sayısı ve çeşitliliği günden güne değişmekte olduğunu biliyoruz.


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

142
0 paylaşım, 0 points