ZAYIF GÖZÜKMEK İÇİN YAPILAN 6 GİYİM HİLESİ


0
0 shares, 0 points

Artık görüldüğü üzere tropikal desenli giysiler, geometriden çiçeğe, ormandan etnik desenlere birçok farklı giysi deseni ortaya çıktı.

ZAYIF GÖZÜKMEK İÇİN YAPILAN 6 GİYİM HİLESİ


DOĞRU DESENİ BULUN: Doğru deseni söylemeden önce defilelerden bahsedelim. Artık görüldüğü üzere tropikal desenli giysiler, geometriden çiçeğe, ormandan etnik desenlere birçok farklı giysi deseni ortaya çıktı. Bizde bunca desen arasından sizin vücudunuz için en doğru olanını seçmeniz için yardımcı olacağız. Öncelikle yatay çizgilerin aksine dikey çizgiler ilüzyon yaratarak sizleri her zaman daha ince gösterir. Giydiğimiz kıyafetlerde çok büyük şekiller olmamasına dikkat etmeliyiz çünkü büyük şekiller her zaman vücudumuzu daha iri ve olduğundan farklı gösterir. Desenli kıyafetler konusunda çok cesur davranmamalıyız. Baştan aşağı desenlerle dolu bir kıyafet giymemeliyiz mesela.

AYAKKABI TERCİHİ: Tabiki sizi faha ince ve uzun gösterecek tek ayakkabı topuklu ayakkabıdır. Boyun ne kadar uzun olursa olsun daima zarif görünmek için topuklu ayakkabı giymelisin. Çünkü alçak veya hafif kısa topuklar sizleri olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Boyunuz kısaysa kesinlikle bilekten bağlı ayakkabılar giymemeliyiz. Önleri daha açık olan ayakkabılar tercihimiz olmalı. Çünkü bacağınızı keseceklerdir. Topuklu ayakkabıları ilk defa deneyeceğim derseniz sizin için en mantıklı tercih dolgu topuklu ayakkabılar olacaktır.

SALAŞ PARÇALAR YARDIMCINIZ: Salaş parçalar derken bol büyük bedenlerden bahsetmiyorum. Dökümlü kıyafetlerden bahsediyorum. Örneğin bir yazımda bahsettiğim parça olan kimono. Gayet şık ve dökümlü olanları sizlerin kusurlarını kapatacak cinsten. Mesela basen bölgenizde sorunlarınız varsa jogger tarzı pantolonları giymelisiniz. Ya da üzerinize uzun bir hırka veya kazak almalısınız.

YAKA SEÇİMİNDE DİKKATLİ OLUN: Bu konuda en çok tercih etmeniz gerek V yakalı tişörtler, bluzlar olmalı. Boyun ve göğüs kısmınızı uzun gösterir. Derinlik algısı yaratır. Eğer üst bölgen yani göbeğin, göğüslerin daha büyükse yine V yakalı elbiseler kurtarıcın olacaktır.

TEK RENK TERCİH EDİN: Eğer tamamen aynı tonlarda renkler giyersiniz vücudunuzu parçalara bölmemiş olursunuz ve böylece uzun ve ince bir görüntü sergilersiniz. Çünkü değişik, farklı ve karışık desenler vücudumuzu daha kilolu göstermektedir. Gece mavisi, kahverengi ve siyah anlayacağınız koyu renkler diğer renklere göre bizleri daha zayıf gösterir.

YÜKSEK BEL KULLANIN: En önemli maddeye geldik. Yüksek bel pantolonlar zaten son zamanların modası olmuş durumda ve aynı zamanda boyunuzu olduğundan daha uzun gösteriyor. Bunun yanında belinizi ince gösterip fazlalıklarınızı topluyor ve gizliyor. Sadece pantolonda değil, yüksek bel etek, yüksek bel şort tercih edin. Bunalrın üzerine uzun bir hırka sizi daha ince ve zarif gösterir. Ya da uzun bir bluz…

 


Beğendin mi? arkadaşlarınla paylaş!

268
0 paylaşım, 0 points